Zaman ve Gülen, nefretle protesto edildi

Zaman gazetesinin binası önünde toplanan vatandaşlar, Zaman gazetesinin duvarına astıkları pankartla Fethullah Gülen'e "Müslümanlar ezilirken neden sessiz kaldın?" diye sordu.

zaman-protesto-tumb

Zaman gazetesinin Yenibosna'daki binası önünde toplanan bir grup, üzerinde Fethullah Gülen'in fotoğraflarının ve "Dershaneler kapanıyor beddua, İslam dünyasına katliam yapılırken sessiz" yazılarının bulunduğu pankart açtı.

 

Burada bir süre "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Hainlik yapmayın, Başbakanı satmayın" ve "Hepimiz Tayyip'in askerleriyiz" sloganları atan gruptan bir kişi, gazete binasının bahçesine yazarkasa fırlattı.

 

Grup adına açıklama yapan Murat Balıbey, 28 Şubat döneminde çalıştığı gazetenin kapatıldığını ve işsiz kaldığını söyledi.

 

Her defasında Fethullah Gülen cemaatini savunduklarını aktaran Balıbey, "Cemaatin, 11 yıllık AK Parti iktidarı döneminde her istediğini almasına rağmen Fethullah Gülen'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a beddua ettiğini" savundu.

 

Bunu şiddetle kınadıklarını dile getiren Balıbey, "Ey Fethullah Gülen, beddua etmeyi biliyordun da neden İslam kanı akarken beddua etmeyi bilmiyordun? Müslümanlar ezilirken neden sessiz kaldın? Haksızlıklar karşısında susanın dilsiz şeytan olduğu şimdi mi aklına geldi? 5 günden beri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yayınını yapan Zaman gazetesini, STV'yi ve Gülen'i kınıyorum" diye konuştu.

 

 

Grup, konuşma sonrası pankartı gazete binasının bahçe duvarına astı.

 

 

fethullah-protesto

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir