Yurtdışı tatiline Gezi indirimi

Acenteler, Gezi Parkı eylemleri sonrası oluşan kaybı telafi etmek için yurtdışı paketlerinde indirime gidiyorlar.

Yurtdışı tatiline Gezi indirimi

Taksim’deki protesto eylemleriyle gerilen ortam tatil satan seyahat acentelerinin planlarını altüst etti. Aralık ile şubat ayları arasında erken rezervasyonla yurtdışı operasyonlarının yüzde 60’ına yakınını satan acenteler olaylar nedeniyle iptal istekleriyle karşılaştı. Eylemler nedeniyle iptal edilen turlarda ağustos ayına kadar boşluklar oluştuğunu ifade eden Anı Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Cihan Saray, “Şimdi bu boşlukları doldurmaya çalışıyoruz. Talebi canlandırmak için 300 Euro’lara varan indirimlere gidiyoruz” dedi. 799 Euro’luk 7 gecelik Milano turları 599 Euro’ya düşerken, 699 Euro’luk 4 gecelik Barcelona turları 399 Euro’ya düştü.

 

‘İNDİRİMLE AŞACAĞIZ’

 

Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin de erken rezervasyon dışındaki tatil turlarının satış hızının gezi olaylarının ardından önemli ölçüde yavaşladığını belirtti. Tekin, “İndirimli yeni tur programlarıyla birlikte Kurban ve Ramazan bayramları erken rezervasyon yurtdışı tatil satışlarına başlayacağız” dedi.

 

‘YURTİÇİNDE FİYAT DÜŞER’

 

Gezi eylemlerinin yanı sıra Avrupa ve Rusya pazarında talep düşüşünün söz konusu olduğunu belirten ETS Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek gelecek günlerde buradaki tesislerde indirimler olabileceğini kaydetti.

 

İzin iptali ve eylem vazgeçirdi Haziran ile eylül ayları arasında gidecekler yüzde 2’lik tatil sigortası güvencelerini kullanarak iptal yoluna gittiler. Cihan Saray, “İptal edenler ‘Ülkem bu durumdayken gidemem’, ‘Polisim, izinlerimiz iptal oldu’ şeklinde görüşlerini beyan ettiler. Bunu birinci derece iptal nedeni sayıp ücretlerini ödedik” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir