Yunanistan, Türkiye sınır kapısını yap boza döndürdü.. Açtırmadılar!

1 Temmuz'da açacağız demişlerdi ancak, Yunanistan sınırı açtığı halde AB devreye girip tekrar kapattırdı.. Türkiye sınırına gelenler, büyük bir şok yaşadı ve şaşkına çeviren görüntüler oluştu..

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelyos Petsas, Türkiye ile hem kara hem de deniz sınırlarının 1 Temmuz tarihi itibarıyla açılacağını duyurdu. Yunanistan’ın açıklamasına rağmen Avrupa Birliği’nin 1 Temmuz’dan itibaren sınırların açılacağı 15 ülke arasında Türkiye yer almadığı için kapılar açılmadı.

 

Avrupa Birliği’nin açıkladığı seyahat listesinde başta ABD olmak üzere, Türkiye, Brezilya, Rusya, Hindistan ve İsrail vatandaşları da "güvenilir" ülke olarak ön plana çıkmadığı gerekçesi ile listeye giremedi. Yunanistan'da Türkiye’ye kapıların 1 Temmuz’da açılmasının gündeme gelmesi ve Yunanlı vatandaşların ekonomik nedenlerle kapıların açılmasını istemesine rağmen AB’nin aldığı kararı uygulamak zorunda bırakıldığı öne sürüldü.

Türkiye ile Kastanies ve Kipi kara sınırı bulunan ülkede gözler 15 günde bir AB tarafından güncellenecek listeye çevrildi. Şimdi hedef 15 Temmuz..

Aşağıdaki açıklama 1 TEMMUZ'da ATİNA'dan geldi.. Kırmızı işaretli maddelere dikkat ediniz ve yola çıkma kararlarınızı buna öre veriniz..

Öte yandan, Şubat ayında kapılarına dayanan binlerce mülteciyi durdurmak için Kastanies Sınır Kapısı'na beton ve jiletli tel ören Yunanistan makamları, söz konusu kapıda herhangi bir düzenleme gerçekleştirmedi.

KAPIKULE Sınır Kapısı CANLI KAMERA Yayını

İpsala Sınır Kapısı karşısında bulunan Kipi Sınır Kapısı'nda ise durum Kastanies'a göre daha stabil. Göçmen akımında herhangi bir olayın yaşanmadığı Kipi'de 'açılma' kararı uygulandığı takdirde fiziksel olarak sınır kapısında herhangi bir hazırlığa gerek duyulmadan normale geçiş süreci yaşanabilecek.

İPSALA SINIR KAPISI CANLI KAMERA İÇİN tıklayınız

 

Yunanistan, Türkiye sınır kapısını yap boza döndürdü.. Açtırmadılar!” üzerine 4 düşünce

 1. Resmi YokBerna

  6 temmuzda Berlinden yola çıkacağız, izne giden arkadaşlar ne gibi sorunlarla karşılaştırlar? yaşadıklarınızı yoruma yazarsanız bizede yardım etmiş olursunuız, lütfen gidenler yoruma yazarmısınız? siteyi takip ediyor olacağım..
  şimdiden teşekkürler.

 2. Resmi YokAli Çağan

  Ben Türkiye’de yaşıyorum.. Ülkemi çok seviyorum.. Her türlü imkanımız mevcutken, halen AVRUPADA ÖMÜR TÜKEDEN GURBETÇİ kardeşlerime gerçekten çok acıyorum…

  Toplayın pılınızı pırıtınızı ve dönün güzel ülkemize… Kredi imkanları da güzelken açarsın yeni işyerini, bakarsın keyfine…

  Almanya, Hollanda, Belçika vs gurbetçileri, TÜRK BULGURU ve TÜRK MUTFAĞINI özlemediniz mi?

  Haksız mıyım?

 3. Resmi YokSİBEL CENKÇİ

  Avrupa ülkeleri, her bakından TÜRKİYE’YE MUHTAÇTIR…
  Kaybeden asla TÜRKİYE OLMAZ… Artık AB’ye ders verme zamanı geldi de geçiyor… Bunlardan ne dost olur ne post….

 4. Resmi YokŞENOL GÜLER

  Avrupaya TÜM kapıları 1 YIL kapatalim..
  Bakın nasıl yalvaracaklar.. biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz ve liderimiz çok akıllı bunu şimdi kullanmanın tam zamanıdır….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir