Yüksek Seçim Kurulu'ndan, Nerede oy kullanacağım? diyenlere SORGULAMA EKRANI

Yüksek Seçim Kurulu'ndan geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre referandum tarihi belli olmuştu. 16 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan referandum öncesi YSK seçmen sorgulama sayfası sıkça ziyaret edilmeye başladı.''Nerede oy kullanacağım?'' sorusunun yanıtını aramak için YSK seçmen sorgulama sayfasına gitmek isteyenler doğru adresteler. İşte detaylar...

yuksek secim kurulu (ysk) secmen sorgulama 2017! - nerede oy kullanacagim? - iste detaylar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ardından Yüksek Srçim Kurulu, heyecanla beklenen referandum tarihini resmen açıkladı. Türkiye 16 Nisan Pazar günü referanduma gidecek. Bu haberlerin ardından ise ''Nerede oy kullnacağım?'' sorusu merak konusu oldu. Oy kullanacağı yeri öğrenmek için YSK seçmen sorgulama 2017 sayfasına giren vatandaşlar yerlerini sorgulamaya devam ediyor. YSK seçmen sorgulama listesine bu başlık altından erişebilirsiniz.

24 HAZİRAN 2018 seçimleri için GÜNCELLENDİ: 

YSK seçmen yeri öğren! "Seçmen sorgulama mobil uygulaması" devreye girdi

YSK SEÇMEN LİSTESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN - 2017

YSK seçmen listesi sorgulama ile oy kullanacağını yeri öğrenmek için yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl, T.C. Kimlik Numarası ve Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No bilgilerini girerek öğrenebilirsiniz.

SEÇMEN KÜTÜĞÜ DÜZELTMELERİ 26 ŞUBAT'A KADAR GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEK

1. Seçmen niteliğine sahip ve yerleşim yeri yurt içi olmasına rağmen,

Yurt içi seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan,

Kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri adresini değiştirmek isteyen vatandaşların;

26 Şubat 2017 (17.00) Pazar gününe kadar; bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50. maddesinde sayılanlar, ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurmaları ve nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekiyor.

Sandık görevlisi olma, başvuru, görev ve ücretler

 

OY KULLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER BAZI İŞLEMLER GERÇEKLEŞTİRECEK

2.Seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen öğrencilerin (askeri öğrenciler hariç);

Öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurması ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.