Yolcu treni sığır sürüsüne çarptı

Kırıkkale'nin Balışeyh İlçesi yakınlarında, rayların üzerinden geçen Mehmet Ağırbaş'a ait sığır sürüsüne yolcu treni çarptı. Sığırlardan 3'ü telef olurken, biri ise can vermeden önce Ağırbaş tarafından olay yerinde kesildi.

Yolcu treni sığır sürüsüne çarptıBalışeyh İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veterineri Erdal Öcal, sığır sürüsüne raylardan geçtiği sırada yolcu trenin çarptığını ve 4 hayvanın telef olduğunu söyledi. Aynı yerde daha önce de böyle bir kazanın meydana geldiğini belirten Öcal, "Hemzemin geçit bulunmasına rağmen üreticiler hayvanlarını sürekli olarak tren yolundan geçiriyorlar. Bu sırada sığır sürüsüne çarpması sonucu Mehmet Ağırbaş'ın 4 büyükbaş hayvanına tren çarptı. Bir tanesini de can vermeden olay yerinde kesti. Diğer 3 tanesi ise telef oldu. Hayvan sahipleri hayvanların otlakta yayılması için mutlaka karşıdan karşıya götürüyorlar" dedi.

Balışeyh Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Oğuzhan Gönül ise sabah erken saatlerinde meydana gelen olayı sonradan öğrendiklerini belirtirken, "Telef olan hayvanların hastalık ve koku yaymaması için belediyeye haber verdik. Burada kalması sakıncalı, ölen hayvanlar hastalık oluşturabilir. Gömülmesi lazım" dedi. Trende küçük çaplı hasar oluşurken, kaza sonrası bir süre kapanan demiryolu, trenin yolununa devam etmesiyle açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir