Yıllar sonra açıkladı: Yakalanmasaydım...

Öcalan, Güney Afrika lideri Nelson Mandela için Ertuğrul Kürkçü aracılığıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda ilginç bir detay yer aldı. Öcalan, 1999'da yakalanmadan önce Mandela'nın yanına gitmeye çalıştığını belirtti.

Yıllar sonra açıkladı: Yakalanmasaydım...

Öcalan mesajını, Mandela için düzenlenen anma törenine giden HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü aracılığıyla gönderdi.

Özgür Gündem'de yayınlanan mesajda Öcalan, yakalanmaması halinde Mandela'nın yanına gideceğini de şu sözlerle aktardı: Uluslararası komplo öncesinde tecrübelerine başvurmak için yola koyulmuş olduğum Mandela, benim ve Kürt halkının, dünyanın tüm meydanlarında ve dağlarında zalim iktidarlara inat gülümseyen o büyük çoğunluğun, bizim büyük ailemizin bir parçası olarak yaşamaya devam edecektir. Kendisiyle birbirimize gönülden bir bağlılığımız vardı. Bu bağlılık çerçevesinde kendisinin Kürt halkına olan duyarlılığı ve bağlılığı bizim de kalbimizde ona karşı bağlılık ve saygı olarak karşılık buldu. Afrika halklarını aydınlatan, parlayan bir yıldızdı. Biz de o parlayan yıldızın Ortadoğu halkları üzerinde parlamasını sağlayacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *