Yazıcıoğlu'nun ölümünde şok gelişme!

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazayla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Buna göre MİT helikpoter kazasından 3 saat sonra durumdan haberdardı.

yazicioglu'nun olumunde sok iddiaMilli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT), 25 Mart 2009'da beraberindeki beş kişiyle birlikte şüpheli bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünü 3 saat içinde öğrendiği iddia edildi.

Bu çarpıcı bilgi gazeteci Emre Soncan'ın kaleme aldığı Son Akıncı - Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sır Ölümü isimli kitapta yer aldı.

"PARTİDE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU"

Kitaba göre MİT'in o dönemki Cumhurbaşkanlığı sorumlusu Oğuz Eryılmaz, kazadan yaklaşık 3 saat sonra partilileri aradı ve Yazıcıoğlu'nun öldüğünü haber verdi. Halbuki Yazıcıoğlu'nun cansız bedeni kazadan ancak iki gün sonra bulunabilmişti. Kitapta ilgili bölüm şöyle anlatıldı: "Helikopter düşeli yaklaşık 3 saat 20 dakika olmuştu. Partide bir kriz masası oluşturuldu. Ökkeş Şendiller, Hasan Çağlayan, Mahir Damatlar, Erol Dok ile Naci Doğan gibi partinin ve hareketin önemli isimleri birlikte durum değerlendirmesi yapıyordu. Erol Dok'un telefonu çaldı.

"HERKES ŞOK İÇERİSİNDEYDİ"

Bugün gazetesinin haberine göre; telefonun diğer ucundaki ses Oğuz Eryılmaz'a aitti. Bir süre konuştular. Daha sonra Dok, telefonu yere fırlattı. Arkadaşlarına döndü ve 'Muhsin Yazıcıoğlu öldü' dedi. Aradan birkaç dakika geçti. Bu kez Ökkeş Şendiller'in telefonu çalmaya başladı. Arayan yine MİT görevlisi Eryılmaz'dı. İlk verdiği bilgide Yazıcıoğlu'nun helikopterin altında kaldığını söylediğini, bunun doğru olmadığını, helikopterin altında kalan kişinin Yüksel Yancı olduğunu ifade etti. Yazıcıoğlu'nun ise helikopterden 15 metre ileride ölü olarak bulunduğunu anlattı. Herkes şok içerisindeydi. Yazıcıoğlu hayata gözlerini yummuştu."


ŞENDİLLER'İN İFADESİ DOSYAYA GİRDİ

Yıllarca Yazıcıoğlu'nun yanında yer alan ve MİT görevlisi Eryılmaz'ı da tanıyan Ökkeş Şendiller'in konuya ilişkin ifadeleri soruşturma dosyasına girdi. Yaşananlarla ilgili ifadesine başvurulan Eryılmaz, iddiaları kabul etmedi. Fakat Şendiller anlattıklarının arkasında durdu.
Öte yandan Eryılmaz'ın Şendiller'i aradığına dair HTS kayıtları da savcı tarafından dosyaya eklendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *