Yazıcıoğlu ve Dink aynı ölüm listesindeydi

Yargıtay kararını bekleyen Erkut Ersoy, yakın tarihin sır perdesini aralayacak çarpıcı iddialarda bulundu.

Yazıcıoğlu ve Dink aynı ölüm listesindeydi

Bilgisayar uzmanı olan Erkut Ersoy, Ocak 2008'de yapılan Ergenekon operasyonunda gözaltına alındı. 3 yıl tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edildi. Dava sonucunda 15 yıl hapis cezaya çarptırıldı. Aldığı ceza Yargıtay'da onanırsa tekrar hapse girecek. Ersoy, Ergenekon operasyonu olmadan önce başkanlığını emekli albay Fikri Karadağ'ın yaptığı Kuvayı Milliye Derneği'ne gidip gelen isimlerden biriydi.

Ersoy, eskiden beri MİT ve Emniyet İstihbaratı ile irtibatı olduğunu iddia ediyor. Öğrendiklerini de her zaman bu teşkilatlarla paylaştığını belirtiyor. 2001 yılından itibaren ise, takip edildiğini savunuyor. Hatta bir defa da kaçırılmış. Ergenekon'dan tutuklanmadan önce kendisine mail yoluyla ulaştırılan bir listeden bahsediyor.

YAZICIOĞLU VE DİNK AYNI SUİKAST LİSTESİNDEYDİ

İddiasına göre; bu bir suikast listesiydi ve içinde Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile gazeteci Hrant Dink'in de adı yer alıyordu. Ersoy şunları anlatıyor: "Bunlar beni 7 gün 24 saat takip etti. Devamlı mail gönderdiler. 'Sen hazır bekle, seni operasyonlarda kullanacağız' dediler. Mahkemeye, 'Bana gönderilen bu e-postaların kaynağına ulaşırsanız, olayı çözersiniz' dedim. Fakat mahkeme talebimi reddetti." Erkut Ersoy'a göre; listede Alevi kanaat önderleri de vardı. Bana gönderdikleri listede Yazıcıoğlu ve Dink dışında Alevi kanaat önderlerinden, Yahudi ve Hristiyan din mensuplarından hatta AK Parti'den isimler vardı. Kalabalık bir liste, çoğunu tanımıyorum zaten. Ailemi tehdit ettikleri için, savcılara da gidemedim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *