Yargıtay'dan Hanefi Avcı kararı!

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya "örgüt üyelerine yardım" suçundan verilen hapis cezasını bozdu.

yargitay'dan hanefi avci karari!googletag.cmd.push(function() { googletag.display('dfp-haberici'); });

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Avcı'ya "Yasa dışı silahlı Devrimci Karargah terör örgütü ve mensuplarına yardım etmek" suçundan 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasını onamıştı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Avcı hakkındaki onama kararının düzeltilmesini istemişti.

Karar düzeltme istemini Yargıtay 9. Ceza Dairesi yerine, örgütlü suçlara bakmakla görevlendirilen Yargıtay 16. Ceza Dairesi karara bağladı.

Daire, Başsavcılığın karar düzeltme istemini kabul ederek, Avcı'ya verilen hapis cezasını bozdu.

AVCI'DAN İLK AÇIKLAMA

Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin, "Devrimci Karargah Örgütü" davasında hakkında "örgüt üyelerine yardım" suçundan verilen hapis cezası kararını bozduğu eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, "Daha önce özel yetkili mahkemenin ve Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin, bu cemaatin kurduğu komplo doğrultusunda karar verdiği kanaatindeydim. Bu kararın doğru ve adil olduğunu düşünüyorum" dedi.

Bozma kararına ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Avcı, bu olayın baştan beri haksız, hukuksuz olduğunu, yazdığı kitaptan dolayı kasti uydurulduğunu bildiklerini belirterek, "Adil bir yargıda nereye giderse gitsin mutlak surette sadece beraatimiz değil, bize bir komplo kurulduğunun, suç yakıştırıldığının, özellikle iftira edildiğinin ortaya çıkacağı inancındaydık" dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *