Yargıtay Şahin'den belgeleri istedi

Yargıtay Başkanlığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den 'Yargıtay'ın imamı' iddialarına ilişkin elindeki bilgi ve belgeleri istedi.

Yargıtay Şahin'den belgeleri istedi

Mehmet Ali Şahin'in 'Yargıtay'daki Cemaat İmamı' açıklamalarının ardından YARSAV suç duyurusunda bulunmuştu. Yargıtay Başkanlığı ise yazılı açıklamasında, "Bilgi ve belge gönderilmesi durumunda gereken yapılır" demişti. Şahin de "Elimdeki bilgileri paylaşmaya hazırım" demişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, YARSAV'ın suç duyurusunu görevsizlik kararıyla Yargıtay Başkanlığı'na göndermişti. Dosyayı incelemeye başlayan Yargıtay 1. Başkanlık Divanı, Şahin'e iddiasının dayanağını sordu.

ŞAHİN NE DEMİŞTİ?

Eski Adalet Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Önemli bir holdingin başında bulunan bir kişi hakkında bir ceza davası var ve mahkum olmuş. Yargıtay'da 'Cemaatin imamı' diye nitelendirilen kişi, ismi bende saklı, bu dosya ile ilgili ne karar verilmesi gerektiği hususunu dosyanın kısa bir özeti ile birlikte Pensilvanya'ya göndermiş. Hoca efendi, 'Adalet neyi gerektiriyorsa ona göre karar verin' demiş" ifadelerini kullanmıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *