Yanlışlıkla dayısını vurdu

Konya'da nişan töreni yapılan genç, kutuya ateş etmeyi gösterdiği yeğeni tarafından kazayla vurularak öldürüldü.

Yanlışlıkla dayısını vurdu

Olay, Akören ilçesi Alan köyünde meydana geldi. İddiaya göre, dün 23 yaşındaki Hasan Yanar evde düzenlenen törenle nişanlandı. Nişan töreninden sonra Yanar, yeğeni R.A'ya (14) bahçede silahla ateş etmeyi göstermek için teneke bir kutu koydu. Atış yapan dayı Yanar, devirdiği kutuyu kaldırmaya giderken tüfeği de "Sıra sende" diyerek yeğeninin eline verdi.

R.A., dayısı kutuyu kaldırdığı sırada tetiğe bastı. Tüfekten çıkan saçmalar dayıya isabet etti. Otomobille Akören Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yanar, buradan da ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Genç, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gözaltına alınan R.A., taksirle ölüme sebebiyet vermek suçundan adliyeye sevk edildi.

Hasan Yanar'ın cenazesi morgdan alınarak köyüne götürüldü. Genç, Alanköyü Camii'nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Yanar'ın 1 yıl önce askerden geldiği ve nişanlısı ile bu yaz evleneceği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *