Yangın, İzmir- Manisa yolunu kapattırdı

Manisa Sabuncubeli'nde çıkan orman yangını nedeniyle çevre illerden takviye ekipler istenirken, İzmir-Manisa karayolu trafiğe kapatıldı.

Yangın, İzmir- Manisa yolunu kapattırdıİzmir Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sarıkaya ve Karaincir köyleri yakınlarında kızılçam orman alanında başlayan yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle yayılmaya devam ediyor. Alevlerin, İzmir-Manisa karayoluna ulaştığı ve yolun karşı bölümündeki ağaçlara da sıçradığı bildirilirken, İzmir-Manisa karayolu trafiğe kapatıldı.

Yangının yayılmasına neden olan şiddetli rüzgarın, ekiplerin havadan müdahalesinde de güçlük yaşattığı, bu nedenle helikopter ve uçağın çalışmalara aralıklarla katılabildiği kaydedildi.

Bölgenin "blok orman" olarak nitelendirilen yoğun kızılçam ağaçlarıyla kaplı olduğu, yayılmasının önlenmesi amacıyla Denizli, Aydın ve Balıkesir'den takviye ekiplerin istendiği, İzmir ve Manisa belediyeleri ile çevredeki ilçe belediyelerin de arazözlerinin yangına müdahale için bölgeye geldiği bildirildi.

Yetkililer, yangının, şu an yerleşim yerleri için tehlike oluşturmadığını da açıkladı.