Vatandaşı canlarından bezdiriyorlardı, artık yapamayacaklar

 konvoy duzenlemesi gelecek, vatandas rahat nefes alacak				Asker, düğün ve maç konvoy'ları, tehlike saçıyorlardı ve vatandaşı bıktırmışlardı. Bakanlık olaya el attı ve sıkı denetim başladı.

İç İşleri Bakanlığı 81 İl'e genelge gönderdi. Trafikte oluşturulan konvoylarda tehlikeye davetiye çıkaranlara ağır ceza kesilecek.

Canı pahasına camdan sarkanlar... Zig zag çizenler... Trafikte terör estirenler...

Genellikle asker uğurlama konvoylarından bildiğimiz bu tehlikeli hareketler, sıkı denetim altına alınıyor. Ağır cezalar geliyor.

Bir vatandaşın TBMM'ye''konvoylar tehlike oluşturuyor'' diye dilekçeli başvurusu İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık 81 İl Emniyet Müdürlüğü'ne yazı gönderdi. Konvoyların denetim altına alınmasını istedi.

Genelgeye göre; trafikte oluşturulan tehlikeli asker uğurlama konvoyları polisin yakın takibinde olacak. Polis önce uyaracak. Uyarıyı dikkate almayan konvoylara ceza kesilecek. 

Yaptırım asker konvoyları ile sınırlı değil. Taraftar, düğün ve sünnet törenleri için oluşturulan konvoylarda trafikte tehlikeye davetiye çıkarıyorsa ceza var...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *