Varlık Yönetim Şirketleri'nin vahşi Borç tahsilatı

Evdeki hesap çarşıya uymadığında Bankaya olan borcunu ödeyemeyen vatandaş, bankanın "başarmaya kilitlenmiş" vahşi ve hukuk tanımaz avukatlarına karşı, baskı ve tehditlere maruz kalmaktadır..

Yasa gereğince, bir borçlunun borcu üçüncü kişilerle asla paylaşılamaz ve bu kesinlikle YASAKTIR..  Hal böyle iken; vahşi banka avukatı, kişinin şahsi borçlarını ifşa ederek sonuç almaya çalışmaktadır ve bu furum kanunlara aykırıdır. Borçlunun borç bilgileri kullanılarak, borçlunun yakınlarına, eşine veya yakın akrabalarına ulaşılmakta ve onlarla borç bilgileri paylaşılarak tehdit yöntemi ile korku ve baskı altında tahsil edilmeye çalışılmaktadır.

Akraba avına çıkıyorlar ve bu kanunlara aykırıdır..

En büyük baskılardan birisi de eş, dost ve akrabaların dahi haciz edilebileceği yalanı ile borçların tahsil edilmeye çalışılmasıdır. Bu bir kesindir ki borçlunun kendisi dışında hiç kimse borç nedeniyle sorumlu tutulamaz. Herhangi bir haciz yapılamayacağı gibi, ikametlerinin aranması bile kesinlikle suç olup, iyi bir avukat ile bu konuda görüşme yaparak karşı atağa geçer ve hukuk sürecini başlatabilirsiniz.. Borçlu olmanız, sizi veya etrafınızdakileri tehdit eden avukata dava açmanıza veya hakkınızı aramanıza engel değildir.

varlik-yonetimi-eziyetiVarlık yönetim şirketleri borçlarınızı bankadan ihale yöntemi ile paket olarak satın alırlar. Örnek olarak 1 milyon TL paket olarak borçlar satın alınır ve bu alacaklılar ile şirket görüşme sağlar. Şirket, sizden ne kadar alabilirse onu kar olarak görmektedir. Faiz konusunda tüm faizi silebileceği gibi ana paradan bile indirim sağlayabilir. Banka, borcunuzu ödeyemediğiniz için artık sizden parayı alamayacağını bildiğinden borcunuzu devreder. Yani banka sizden bezmiştir ve peşinizi bırakmıştır. Varlık yönetim şirketi ne kadar size borcunuzu çabuk ödeyin hacze geliyoruz dese de siz pazarlık konusunda çok sıkı olun. Eğer varlık yönetim şirketine olan borcunuzu sorgulamak istiyorsanız http://varlikyonetim.org.tr/Borc-Sorgulama.html sitesine göz atarak, peşinize düşmüş ve yakanıza yapışmış olan varlık yönetim şirketinin bilgilerine erişerek borcunuzu öğrenirsiniz. Ödeme konusunda da yaman bir pazarlığa başlarsınız..

Türkiye'de milyonlarca insan borçlu ve icralık durumdadır ve bu durum maalesef bir çok yuvanın yıkılmasına neden olmakta. intihar olayları artmakta ve hatta cinayetler bile işlenebilmektedir.

Eş rızası alma modası

Boşanma nedenlerinin başında rekor seviyede maddi sorunlar yer almaktadır. Bu tür boşanmalar sonrasında, kredi kartı borçlanmalarını veya aldıkları kredileri eşlerinden habersiz kullanmaları nedeniyle diğer eşten alacağın tahsil edilememesi veya eşin maaşına haciz konulamaması gibi sebeplerle bankalar artık kredi verirken evli kişilerden eş rızası almaya başlamıştır.

Eğer bu metodla yani eş rızasıyla alınmış kredi borçlarınız varsa, borç ödenmemesi durumunda eşin mal varlığına da haciz konulabilmekte ve kefil şartları geçerli olmaktadır.

Bankaya değil, artık Varlık Yönetim Şirketine borçlusunuz!

 

Varlık Yönetim Şirketleri'nin vahşi Borç tahsilatı” üzerine 4 düşünce

 1. Resmi Yokali aytış

  benim maaşımda haciz var bu adi varlık şirketinden borcum azalacagı yerde cogalıyo iki yıl olacak ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz

 2. Resmi YokBORA MERSİN

  dogru söylüyosun cafer bey hicbirşey yapamıyorlar sadeece havluyorlar
  bunlara taviz vermicen anca tehdit ediyorlar…

 3. Resmi YokCafer Kutbay

  Beni borcumdan dolayı yakınlarıma Haciz getireceklerini söylüyorlardı.. Erkekseniz alırsınız dedim ve yakınlarımı da uyardım.. Bir halt edebildikleri yok.. Sadece TEHDİT edip göz korkutuyor bu Varlık Yönetimciler ve onların avukatları….

  Sakın kanmayın.. korkmayın..

  Aslından benim borcumu yakın akrabalarıma bahsetmiş olmaları bile kanunen suçtur.. Eğer bahsetmişlerse karşı dava bile açabilirsiniz avukatlarına..

  Dinsizin hakkından imansız gelir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir