Varlık Yönetim Şirketleri borç sorgulama

Ülkemizde sıkıntıya düşüp de bankalara olan borcunu ödeyemeyen vatandaşlar, bankaların hukuk tanımaz vahşi avukatlarına karşı baskı ve tehditlerine maruz kalmaktadır..

Yasa gereği borçlunun borcu üçüncü kişilerle paylaşılması kesinlikle yasakken şahsi borçlar şahsi borçlunun yakınları, eşi, akrabaları ile paylaşılarak tehdit yöntemi ile korku ve baskı altında tahsil edilmeye çalışılmaktadır.

Finansal kravatlı çöpçülerin Akraba Avı

En büyük baskılardan birisi de eş, dost ve akrabaların dahi haciz edilebileceği yalanı ile borçların tahsil edilmeye çalışılmasıdır. Bu bir kesindir ki borçlunun kendisi dışında hiç kimse borç nedeniyle sorumlu tutulamaz.

Haciz yapılamayacağı gibi aranması kesinlikle suç olup iyi bir avukat ile bu konuda görüşme sağlayınız ve hukuk sürecini başlatınız. Borçlu olmanız, sizi veya etrafınızdakileri tehdit eden avukata dava açmanıza veya hakkınızı aramanıza engel değildir.

varlik_yonetim-soygunuHer arayana inanmayın

Bazı kötü niyetli şahıslar maalesef sizi varlık yönetim şirketlerinden aradıklarını ve FİLANCA bankaya olan borcunuzu devraldıklarını iddiasıyla arayabilirler. Bunu önlemek için öncelikle kendilerinden banka ile yaptığınız sözleşmenin bir örneğinin size iletilmesini talep edebilirsiniz. Unutmayın, sözleşme yoksa borç da yoktur. Daha sonra ilgili bankaya dönerek bu bilgiyi teyit edin.

Varlık yönetim şirketleri borçlarınızı bankadan ihale yöntemi ile paket olarak satın alırlar. Örnek olarak 1 milyon TL paket olarak borçlar satın alınır ve bu alacaklılar ile şirket görüşme sağlar. Şirket, sizden ne kadar alabilirse onu kar olarak görmektedir. Faiz konusunda tüm faizi silebileceği gibi ana paradan bile indirim sağlayabilir. Banka, borcunuzu ödeyemediğiniz için artık sizden parayı alamayacağını bildiğinden borcunuzu devreder. Yani banka sizden bezmiştir ve peşinizi bırakmıştır.

Bankaya değil, artık Varlık Yönetim Şirketine borçlusunuz!

Varlık yönetim şirketi ne kadar size borcunuzu çabuk ödeyin hacze geliyoruz dese de siz pazarlık konusunda çok sıkı olun. Eğer varlık yönetim şirketine olan borcunuzu sorgulamak istiyorsanız buraya tıklayınız ve sizin varlık yönetim şirketinizin bilgilerine erişerek borcunuzu öğrenerek ödeme konusunda pazarlığa başlayınız.

Ülkemizde milyonlarca kişi borçlu ve icralık durumda olup birçok yuvanın yıkılmasına neden olmuştur. Boşanma rekoru kırılmış bunların en başında maddi sorunlar gelmektedir. Maddi sorunlar nedeniyle boşanmalar sonrasında eşlerin kredi kartı borcu ve kredileri eşlerinden habersiz kullanmaları nedeniyle diğer eşten alacağın tahsil edilememesi veya eşin maaşına haciz konulamaması nedeniyle bankalar artık kredi verirken evli kişilerden eş rızası almaya başlamıştır. Bu yöntemle eş rızası olan kişilerin borçları kefil sayılarak borç ödenmemesi durumunda eşin mal varlığına da haciz konulabiliyorlardı.

BDDK Varlık Yönetim Şirketleri listesi'ne bu linki ile ulaşabilirsiniz..

Varlık Yönetim şirketlerinin iletişim bilgileri
Eşin onayı alınmayan ipotek geçersiz olacak

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eş rızası olmadan yaptırılan ipoteğin geçersiz sayılacağına hükmetti. Kararda, “Konut sahibi eş, evdeki yaşantıyı zorlaştıracak biçimde, gayrimenkulü ipotek ettiremez. Bu işlem diğer eşin de açık rızasıyla yapılabilir” denildi.

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eş rızası alınmadan aile konutu üzerine yaptırılan ipoteğin geçersiz sayılacağına hükmetti. Kararda, konutun sahibi eşin, evdeki yaşantıyı güçlüğe sokacak biçimde, gayrimenkulu ipotek ettiremeyeceği, bu işlemin ancak diğer eşin açık rızasıyla yapılabileceği kaydedildi.

Bursa’da bir kişi, bankadan kredi almış ve teminat için tapusu kendi üzerine olan evini ipotek ettirmişti. Borcun ödenmemesi üzerine bankanın icra takibi başlatmasının ardından bu kişinin eşi, ipotek edilen evin aile konutu olduğunu belirterek, ipoteğin kaldırılması talebiyle dava açmıştı.

Gemlik 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, davayı reddederken Yargıtay 2. Hukuk Dairesi yerel mahkemenin kararını bozdu. Bozma kararında, “Davalı banka, işlem sırasında davacı kadının işleme açık izin verdiğini kesin olarak ispat edememiştir. Bu kurallar çerçevesinde, yapılan işlemin geçerli olduğunu kabul etmek imkânsızdır” denildi.
.

Varlık Yönetim Şirketleri borç sorgulama” üzerine 2 düşünce

  1. Resmi Yokramazan turkben

    Sayın arkadaşlar.. Eşim 35 000 bin tl babasına çiftci kredisi çekti. Babası ödeyemiyor. Borç altmış bin oldu.. ev benim üzerime ve başka bankadan ipotekli.. ödeme şansımda hiç yok ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir