Van'da, yakalanan eroin için Türkiye rekoru

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 6 ayda gerçekleştirdikleri operasyonlarda uyuşturucu tacirlerine ağır darbe vurdu.

Van'da, yakalanan eroin için Türkiye rekoruVan Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucuyla mücadele kapsamında, 6 ayda gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonlarında, bir ton 72 kilo 400 gram eroin, bir ton 231 kilo 346 gram toz esrar, 55 kilo 547 gram afyon sakızı ve bir kilo 685 gram metafetamin ele geçirilirken, olaylarla ilgili gözaltına alınan 23 kişiden 20'si tutuklandı.

Narkotik şube ekiplerince el konulan eroinden 520 kilo 261 gramının son bir ayda düzenlenen 6 ayrı uyuşturucu operasyonunda ele geçirildiği öğrenilirken, Van'ın Türkiye'de en fazla eroin ve afyon sakızının ele geçirildiği il olduğu bildirildi.              

Meyve suyu kutularında uyuşturucu    Narkotik Şubesi ekipleri uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürürken, uyuşturucu tacirlerinin ekipleri atlatmak için kullandıkları yöntemler ise dikkati çekiyor.

Daha önce çok farklı yöntemlerle batı illerine uyuşturucu nakletmek isteyen tacirler, bu kez de uyuşturucuyu meyve suyu kutularında taşımayı denediği dikkati çekti. Van'dan yolcu otobüsüyle batı illerine uyuşturucu sevkiyatının yapılacağı ihbarını alan narkotik polisleri, otobüsü durdurarak arama yaptı.

Otobüsün bagajında bulunan meyve sularını kontrol eden ve kutuların normal gramajından daha ağır olduğunu belirleyen ekipler,  kutularda meyve suyu yerine eroin olduğunu tespit etti.

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından daha önce yapılan operasyonlarda da, semaver, tablo ve dolap kapağı içine gizlenmiş uyuşturucu maddesi ele geçirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir