Van uçağında korku dolu anlar

Ankara'da Başkent merkezli uçuşlar düzenleyen Anadolu Jet'in Van-Ankara seferini yapacak uçağı, pistte hızlanmak üzereyken motor arızası nedeniyle havalanamadan geri döndü.

Van uçağında korku dolu anlar

Şirketin bugün Ankara seferi için hazırlık yapan TC-SW kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçak, 150 yolcusu ile saat 11.20 sıralarında Van'dan havalanmak için pist başına geldi. Kaptan pilot gerekli uyarıları yaptıktan sonra havalanmak üzere motorlara güç verdi. Ancak uçak hızlanırken sağ motordan bir gürültü duyuldu.

Kaptan pilot yaşanan olay üzerine hızını düşürüp uçuş kontrol kulesinin de izniyle pistten park alanına geri döndü. Yolcular uçaktan indirildikten sonra teknik ekip motorda yaşanan sorunu çözmek için çalışmaya başladı. Bu arada motordaki arızanın giderilmesi için İstanbul'dan Van'a gelecek başka bir uçakla parça getirileceği ve bunun sonrasında sıkıntının giderilebileceği öğrenildi.

Yetkililer parçanın gelmesi ve yerine montajlanmasının ardından saat 16.00 sıralarında yolcuların Ankara'ya hareket edeceğini bildirdi. Terminalde bekletilen yolcular ise hiçbir yetkilinin kendilerine bilgi vermemesinden şikayet etti.