Vali'den Aziz Yıldırım açıklaması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'ndeki görevlerine ihtiyati tedbir konulmasıyla ilgili herhangi bir yazının kendilerine ulaşmadığını söyledi.

Vali'den Aziz Yıldırım açıklamasıVali Mutlu, Üsküdar'da katıldığı bir program öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı. Mutlu, İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun Fenerbahçe Spor Kulübe Derneği'ndeki görevlerine ihtiyati tedbir koymasıyla ilgili kendilerine herhangi bir yazının ulaşmadığına ilişkin soruya, "Bize herhangi bir yazı gelmedi. Gelirse yazının gereği neyse verilmiş olan kararlar değerlendirilir." cevabını verdi.

Mutlu, Mecidiyeköy'de bir göstericinin polislere ateş açma görüntülerinin ortaya çıkmasıyla ilgili soruyu da, "Oradaki görüntülerde polis memurlarımızdan ikisinin yaralanmasına sebebiyet veren silahlı saldırı görüntülerde net olarak gözüküyor. Şahsın yakalanması konusunda da emniyetimizin incelemesi devam edecek. Ümit ediyoruz yakalanır ve adli makamlara da teslim edilir. Yaralanan polislerimizin durumu ise iyi." diye cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir