Vali Mutlu alınan tedbirleri açıkladı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Pazartesi günü yapılacak Ergenekon karar duruşmasına izleyici alınmayacağını açıkladı.

Vali Mutlu alınan tedbirleri açıkladı

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 5 Ağustos Pazartesi günü Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan duruşma salonunda yapılacak Ergenekon Davası'na sadece sanıklar, müdafileri, milletvekilleri ve basın mensuplarının alınacağını, mahkemenin talimatı doğrultusunda izleyicilerin salona alınmayacağını söyledi.

Ayrıca Silivri'de toplanacakların "kanunsuz gösteri" olarak değerlendirileceğini ve kimsenin Silivri bölgesinde toplanmaması çağrısında bulunan Mutlu, "Bu nedenle toplantı için yapılmış olan çağrıya riayet edip iştirak etmemeleri ve bu bölgede mahkemenin tamamlanarak huzur içinde mahkeme sürecinin tamamlanmasını istiyoruz. İl dışından gelecek izleyiciler içinde gerekli tedbirleri alıyoruz" dedi. Vali Mutlu kararın davayı yürüten İstanbul 13. Ağır ceza Mahkemesi'nin karar verdiğini de belirtti. Silivri bölgesinde olası bir toplanmaya izin vermeyeceklerini söyleyen Mutlu, önceden buna müsaade edilmeyeceğini açıklamayı ilke olarak görüklerini, olası toplanma karşısında da gerekenin yapılacağını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir