Umreye gitmek daha kolaylaşıyor.. İşte güzel haber!

Önümüzdeki yıl (2017'de) umreye gideceklere Diyanet’ten iyi haber geldi. Vatandaşlar isterlerse Umre masraflarını 6 taksitle ödeyebilecek

umreye gidecekler icin guzel haber!Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 2017 Umre programı kapsamında kutsal topraklara gitmek ve o güzel beldede namaz kılmak  isteyenlere ilk kez taksit olanağı sağlanacak.

Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, Umre kayıtlarının 31 Ekim itibarıyla başladığını anımsattı.

Diyanet'in bu yıl 7, 11, 14, 20 ve 24 günlük Umre programları düzenlediğini dile getiren Güngör, fiyatların 950 ile bin 950 dolar arasında değiştiğini belirtti. Güngör, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca bir ilk olarak Umre ücretlerinde taksitlendirme yoluna gidileceğine işaret ederek, "Umre'ye gidecek olanlar ödemelerini 4 veya 6 taksitle yapabilecek ve hiçbir fark alınmayacak. Taksit imkanı sadece özel şirketlerde vardı. Bu yıl Diyanet de bu imkanı sağladı" diye konuştu.

Peyami Güngör, Umre'ye gitmek isteyenlerin umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin ve taksitli olarak yatırdıktan sonra, kendisine en yakın müftülüğe giderek veya http://hac.diyanet. gov.tr adresinden internet ortamında kaydını yaptırabileceğini dile getirdi.

Güngör, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sömestr tatilinde öğretmen ve öğrencilere özel 11 günlük Umre programı gerçekleştireceğini aktardı.

İL - İLÇE ve Dünya için Namaz Vakitleri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *