TÜSİAD elini taşın altına koydu

Bingöl'e yatırım kararı alan TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, tahsis edilen arazide entegre süt tesisi kuracak. 30 milyon euroluk tesiste 1. 000 kişi çalışacak

TÜSİAD elini taşın altına koydu

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSÎAD) Yönetim Kumlu Başkanı Muharrem Yılmaz, teşviklerin ardından yeni yatırımını Doğu Anadolu'da yapacak. Sütaş Grubu 'nun patronu Yılmaz, Bingöl'e 30 milyon euroluk entegre bir süt tesisi yapma kararı aldıklarını açıkladı. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile birlikte Bingöl'de Valilik tarafından Sütaş'a tahsis edilen arazilerde incelemelerde bulunan Muharrem Yılmaz, yatırımın tamamlanmasının ardından 1. 000 kişiyi istihdam edeceğini söyledi.

Bingöl'ün hayvancılık kültürüne sahip bir il olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Bingöl'ü seçmemizdeki ikinci büyük neden cok önemli bir kavşak olması. Bingöl'de bir iş yaparsak çevreye de önemli bir etki yapar " dedi. 2 yıldır bölgenin coğrafyasını, iklimini ve sağladığı imkanları araştırdıklarını belirten Muharrem Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sütaş'ın mutlu inekleri, bölgeye bereket getirecek. Çözümün sürdürülebilirliği, kalıcılığı, iktisadi ayağını, ekonomik ayağının da sağlam bir şekilde oluşturulması ve refah getirmesiyle, refahı artırmasıyla mümkün. Barışla birlikte uzun yıllardır hayal ettiğim şekilde, bu bölgede yatırım yapmak istiyorum”