Türkiye'ye sokulurken yakalandı!

Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinde bu yılın 11 aylık sürecinde 7 milyon 659 bin 430 lira değerinde kaçak malzeme yakalandı

Türkiye'ye sokulurken yakalandı!

Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bu yılın 11 aylık sürecinde 109 operasyon yapıldı. Operasyonlarda gümrük muhafaza ekipleri 7 milyon 659 bin 430 lira değerinde gümrük kaçağı malzeme ele geçirdi, 160 kişi hakkında adli işlem yapıldı. Operasyonlarda 17 bin 701 paket kaçak sigara ile çok sayıda kaçak içki ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemeler arasında timsah kafası, paraşüt, siyah havyar, karanfil fidesi ve oyuncaklar da yer alıyor. Antalya Havalimanı ve ilçelerde gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen malzemeler arasında şunlar bulunuyor: "Timsah kafası, paraşüt, siyah havyar, karanfil fidesi, oyuncak, ziynet eşyası, fotoğraf makinesi, tablet, biblo, çanta, boş gözlük kutuları, elektronik sigara, elektronik arızalı sigara atomizeri, sıvı nikotin, cep telefonu, saat kayışı, plastik boncuk, güneş gözlüğü, elmas ölçüm cihazı, kamera ışığı, dokunmatik ekran camı, hayvan kremi, hayvan ilacı, vizon kürk, ilaç, uçak parçası, kahve, kol saati, motosiklet parçaları, metamfetamin, pil, tekstil malzemesi, tohum, çimlendirme aparatı, mermi, botox ilacı, medikal malzeme, jet A yakıt, esrar, implant malzemesi, cinsel etkili ilaç, yat malzemesi, projektör, güç kaynağı, yat sancak makinesi."