Tüm emeklilere bedava ulaşım yapılsın talebi!

65 yaş ve üstündekiler şehir içinde ücretsiz seyahat ederken; emeklilerden 'Kapsam genişlesin' çağrısı geldi: Yaş sınırı olmadan ulaşım tüm emeklilere bedava yapılsın!

Tüm emeklilere bedava ulaşım yapılsın talebi!

Ülkemizde 65 yaş ve üstündekiler, şehir içi toplu taşıma hizmetleri ile demiryolları ve denizyollarının şehir içi hatlarından ücretsiz yararlanıyor.

Sayıları yaklaşık 10.5 milyon olan emekliler ise, bedava ulaşımın kapsamının genişletilmesini istiyor.

Emekliler, "Yaş sınırına bakılmadan tüm emekliler bu haktan yararlansın" diyor.

BELEDİYELERE MEKTUP
Türkiye Emekliler Derneği Başkanı (TÜED) Kazım Ergün, emeklilerin bu talepleri için harekete geçti. Belediyelere emekliler adına mektup gönderen Ergün, bedava ulaşımın kapsamının 60 yaşa çekilmesini, mümkünse bu yaş şartının kaldırılarak tüm emeklileri kapsamasını istedi.

Ergün, belediyelere gönderdiği mektubunda şunları kaydetti: "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmelik gereğince, il müdürlükleri ve yetkilendirilen belediyeler tarafından ulaşımda ücretsiz kartlar verilmeye başladı. Bizim sizden talebimiz, yasada 65 yaş ve üzeri olarak tanımlanan ancak belediyelerce 60'a kadar indirilebilecek yetkinin sonuna kadar kullanılması, imkan el veriyorsa emekliler için bu yaş şartının tamamen kaldırılması."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir