Tüfeği temizlerken yanlışlıkla annesini öldürdü

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde çobanlık yapan M.T., evde temizlemeye çalıştığı tüfeğin ateş alması sonucu kazayla annesi Susan T.'yı vurdu. Göğsünden vurulan kadın olay yerinde ölürken, oğlu gözaltına alındı.

Tüfeği temizlerken yanlışlıkla annesini öldürdü

Doğubayazıt'ın Demirtepe köyünde çobanlık yapan 17 yaşındaki M.T. sabah saatlerinde otlattığı koyunları alarak eve geldi. M.T., arazide koyunları otlatırken, yırtıcı hayvanlardan korunmak için yanına aldığı babasına ait tüfeği evde temizlemeye başladı. Bu sırada iddiaya göre M.T.'nin temizlemeye çalıştığı tüfek ateş aldı. Tüfekten çıkan kurşun, karşısında duran annesi Susan T.'nın göğsüne isabet etti. 5 çocuk annesi Susan T. olay yerinde hayatını kaybetti.

Annesinin gözleri önünde yanlışlıkla vurulduğunu anlatan 9 yaşındaki B.T., "Ağabeyim tüfeği temizleyip yerine koyacaktı. Annem o sırada 'Oğlum dikkatli ol şeytan doldurur' dedi. Abim ise 'Yok anne tüfek boş' diye karşılık verdi. O sırada tüfek ateş aldı ve annem göğsünden vuruldu" dedi.

Demirtepe Köy Muhtarı Orhan Polat ise, "Susan T.'nin kocası Mahmut, bir iş için Iğdır'a gitmişti. Eşinin ölüm haberini duyunca hemen geldi. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın" dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken M.T. gözaltına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir