TSK'dan Ergenekon açıklaması geldi!

TSK'dan Ergenekon kararlarına ilişkin açıklama: Soğukkanlı ve aklıselim ile hareket edilmeli. Hukukun üstünlüğüne saygılıyız...

TSK'dan Ergenekon açıklaması geldi!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK ), 'Asrın Davası' Ergenekon ile ilgili resmi bir açıklama yapıldı.

Siteden yapılan açıklamada, yargılamanın hakkaniyete uygun kesin bir hükümle sonlanacağına inanıldığı, soruşturmalar ve kovuşturmaların yakından takip edildiği ifade edildi.

Soğukkanlı ve aklıselim ile hareket edilmesi gerektiğinin belirtildiği TSK açıklamasında, "Hukukun üstünlüğüne saygılıyız." denildi.

İşte TSK'dan yapılan resmi açıklama:

-"Kamuoyunda “Ergenekon Davası” olarak isimlendirilen davada İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesince bazı muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir.

-TSK mensupları ile ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır.

-Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız.

-TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir