THY'nin başarının gerçek sırrı ne?

Türk Hava Yolları’nın kurum kültüründe fark oluşturmayı amaçladığı “Birlikte Farklıyız” kültürel bütünlük projesi 22 Nisan’da dev bir etkinlik ile binlerce çalışanının katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Gecece katılanlar “THY’nin başarısının gerçek sırrı işte bu” dediler.

THY'nin başarının gerçek sırrı ne?

Cemil Yıldız  İSTANBUL - Uzun süredir hazırlığı yapılan “Birlikte Farklıyız” kültürel bütünlük projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikle, THY binaları ve ofislerinde çalışanlara sabah kahvaltısı ikramlarıyla başladı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdürü Temel Kotil’in de katıldığı dev çalışan etkinliğinin bir sonraki adresi Haliç Kongre Merkezi’ydi.

Çalışanlara yönelik birçok özel motivasyon filminin gösterildiği gecede, çalışan çocuklarının yer aldığı motivasyon filmi gösterimi ve tüm ulusal kanallardan bir gün önce THY’nin 23 Nisan’a özel hazırladığı “Hayal Edince” reklam filminin prömiyeri de yapıldı. Reklam filmi çalışanlar tarafından o kadar çok sevildi ki salonda duygulu anlar yaşandı. Reklamın minik yıldız oyuncuları da geceye katılan davetliler arasındaydı.

CECELİ VE SAYIN’DAN MÜZİK ZİYAFETİ
Sinema festivallerini aratmayan gecede 1933 yılından bugüne Türk Hava Yolları’nın tarihini anlatan ‘80 Yılda Devri Alem’ adlı belgesel filmi de çalışanların beğenisine sunuldu. Haliç Kongre Merkezi’nin muhteşem Haliç manzarası eşliğinde THY çalışanlarına zengin bir menü sunuldu. Akşam yemeğinin ardından sırasıyla Mustafa Ceceli ve Emel Sayın sahne alarak hareketli şarkılarla çalışanlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Çalışanlarını bu derece önemseyen Türk Hava Yolları yolcusuna sunduğu beş yıldızlı hizmeti, çalışanlarıyla paylaşmayı ihmal etmedi. Yönetim çalışanlarını en üst seviyede önemsediği ve iletişime tamamen açık olduğunu ortaya koydu.

Hiyerarşi gözetmeksizin her çalışanı muhteşem bir atmosferde doyasıya eğlendi. Hatta çalışanlar Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdür Temel Kotil ile selfie fotoğrafı çektirdi. Etkinlik sonrası çalışanların mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

PROJENİN ANA FİKRİ
THY’nin çalışanlarına verdiği değeri vurgulayan ‘Birlikte Farklıyız’ projesi, şirketin kurum kültüründe zaten var olan beş önemli değeri esas almış. THY çalışanları önce ‘Aileyiz’ diyor, kurumu sahipleniyor, aile üyelerini yani diğer çalışanlarını destekliyor. ‘Takımız’ değeriyle farklı birimlerde ortak amaçlara ulaşmak için daha fazla elbirliği diyor.

Farklılığını ‘Misafirperverlik’ değeriyle pekiştiriyor ve tabi ki bunca büyüme ve atılım sırasında ‘Güvenilirliğinden’ taviz vermiyor, işlerimizi en üst düzeyde emniyet, disiplin ve sistemli iş yapış tarzıyla gerçekleştirdiğine vurgu yapıyor. Ayrıca hızlı büyümesini borçlu olduğu ‘Çeviklik’ değeriyle inisiyatif alarak yeniliklerini sürdüreceğinin altını çiziyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *