THY Arjantin'le işbirliğine gitti

Türk Hava Yolları ve Arjantin Turizm Bakanlığı turizm ve tanıtım faaliyetlerinde ortak hareket etmeyi amaçlayan işbirliği anlaşması imzaladı.

THY Arjantin'le işbirliğine gitti

Türk Hava Yolları ile Arjantin Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı arasında karşılıklı tanıtım esasına dayanan,iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesini hedefleyen işbirliği anlaşması imzalandı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve Arjantin Cumhuriyeti Turizm Bakanı ve Ulusal Turizm ve Tanıtma Enstitüsü Inprotour Başkanı Enrique Meyer'in katılımıyla, Türk Hava Yolları Genel Müdürlük Binası'nda gerçekleşen imza töreninde, iki ülke arasındaki öncelikli olarak ulaşım ve tanıtım eksenli ilişkilerin daha da gelişeceğine dair önemli mesajlar verildi. Karşılıklı tanıtım amaçlı imzalanan işbirliği anlaşmasına göre Arjantin Turizm Bakanlığı tanıtım faaliyetlerinde Türk Hava Yolları'nın hizmetlerine, uçuş noktalarına ve Türkiye tanıtımlarına yer verirken, Türk Hava Yolları ise yayın ve uçak içi tanıtımlarda Arjantin'i her yönüyle tanıtacak.
ARJANTİN'E DİREKT SEFERLER
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç Dr. Temel Kotil, Arjantin ile Türkiye arasındaki mesafenin uzak olduğunu ancak Türk Hava Yolları'nın uçuşları ile iki ülkeyi birbirine yakınlaştırdığını ifade ederken, önümüzdeki 2 yıl içerisinde günde iki kez icra edilecek şekilde direkt seferlere başlanılacağının da müjdesini verdi.  Arjantin'e Türkiye'den gelen ziyaretçi sayısının yüzde 9 oranında arttığına dikkat çeken Arjantin Turizm Bakanı Meyer, Türkiye'nin Arjantin'e gerçekleştirdiği uçuşlarda yüzde 25 oranında artış görüldüğünü de ifade etti. Meyer “İki ülke arasındaki  ilişkilerin gelişmesine yönelik imzalanan bu anlaşma nedeniyle Türkiye'de bulunmak benim için bir onur. Bu anlaşma ile yalnızca İstanbul ve Buenos Aires'i değil, aynı zamanda Arjantin ve Türkiye'deki birçok kenti de birbirine bağlamış oluyoruz” dedi.

Cemil Yıldız Haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.