Terör operasyonunda gözaltına alınanlar çok sayıda otobüs yakmış

Terörle mücadele polisinin, Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi'ne düzenlediği operasyonda 17 kişi gözaltına alındı. Söz konusu şüphelilerin karıştığı eylemlerin görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde, şüphelilerin bir iş yerine ses bomması atması ve bir otosbüse düzenlenen molotof bombalı saldırı da yer alıyor.

Terör operasyonunda gözaltına alınanlar çok sayıda otobüs yakmış

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi üyelerine yönelik operasyon düzenledi. Eş zamanlı operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler emniyette sorguya alınırken, karıştıkları eylemlere ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, şahısların bir çok otobüs yaktığı ve iş yerine molotof bombası attığı görülüyor. Emniyetin kamuoyu ile paylaştığı görüntülerde, eylem yapan şahısların bir iş yerine ses bombası atması ve iş yerinde meydana gelen patlama yer alıyor.

Ayrıca, bir otobüse düzenlenen molotoflu saldırı anları da kayıtlar arasında bulunuyor. Yolcular panik halinde aracı boşaltıyor. Ön kısmına isabet eden bir molotof bombası sonucu otobüs alevler içinde kalıyor. Şüphelileren çok sayıdaki eylemi de kameralara yansıyan görüntüler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir