TCDD Limanlar Daire Başkanı Tutuklandı

İzmir merkezli operasyon kapsamında polise teslim olan TCDD Limanlar Daire Başkanı Muhsin Yılmaz, mahkemece tutuklandı.

TCDD Limanlar Daire Başkanı Tutuklandı

İzmir merkezli operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunduğu ileri sürülen polise teslim olan TCDD Limanlar Daire Başkanı Muhsin Yılmaz, mahkemece tutuklandı.

MAHKEMEDEN TUTUKLAMA KARARI

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından İzmir Adliyesi'ne sevk edilen Muhsin Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcılığında ifadesi alındıktan sonra "tutuklanması" talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi. Yılmaz, mahkemece tutuklandı.

DAHA ÖNCE 14 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, 27 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 23'ü sorgularının ardından adliyeye sevk edilmişti. Bu kişilerden 14'ü tutuklanarak cezaevine konulurken, 10 zanlının ise arandığı bildirilmişti.

"BACANAK" SERBEST BIRAKILMIŞTI

Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın bacanağı ve operasyon kapsamında arananlar arasında olduğu öne sürülen Cemalettin Haberdar ise teslim olduktan sonra mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı.

Yine arananlar arasında olduğu iddia edilen TCDD Limanlar Daire Başkanı Muhsin Yılmaz da dün avukatıyla Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir