Taziye evinde silahlar konuştu: 3 ölü, 5 yaralı

Adana'da taziye evindeki yemeğe katılan iki grup arasındaki kavgada 3 kişi öldü, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı.

Taziye evinde silahlar konuştu: 3 ölü, 5 yaralıOlay, dün akşam saatlerinde merkez Seyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde yaşandı.

Poliste 200'e yakın kaydı bulunan ve Bitlis cezaevinde tutuklu olan Kemal Bakadur 22 Ağustos'ta hayatını kaybetti.

Bakadur'un ölümünün 7. günü ailesince yemek düzenlendi. Taziye çadırındaki yemek sırasında Atilla Metin isimli kişi, cezaevinde olan Mehmet A.'yı ziyaret eden Ömer Omay'a sinirlendi.

Bunun üzerine yemeğe katılan iki grup arasında önce sözlü, ardından ise kavga çıktı. 

Silahlı çatışmaya dönen olayda Ömer Omay (36), Orhan Omay (32), Mahmut Daş (36), Adnan Omay (30), Aydın Daş (36) ile karşı grupta yer alan Serkan Avuncaner (36), Abdurrahman Akgönül (36) ve Atilla Metin (43) yaralandı.

Acil yardım ekipleri ve çevredeki vatandaşlar tarafından Adana 'daki resmi ve özel hastanelerde tedavi altına alınanlardan Ömer Omay, Orhan Omay ile Mahmut Daş yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Bu arada, özel bir hastanede tedavi altına alınan ve olayı çıkardığı ileri sürülen Atilla Metin'i öldürmek için hastaneyi basmak isteyen gruba polis müdahale etti.

Emniyet Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, olaya karıştıkları belirlenen 5 kişiyi gözaltına aldı. Soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir