"Tayyip Bey’i başkan yapmam" diyor.. Sen kimsin?

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, 7 Haziran seçiminde AK Parti'ye karşı kurulan ittifakları değerlendirdi.

kuzu: bu muhalefet ulkeyi batirir

A Haber canlı yayınında "AK Parti düşmanları HDP'de birleşti" diyen Kuzu, "Demirtaş bugün bizim sayemizde siyaset yapıyor, Erdoğan'a teşekkür etmeli" diye de ekledi.

‘BU MUHALEFET ÜLKEYİ BATIRIR’

Bu muhalefete bu ülkeyi teslim etmek uçuruma atmak demektir. Bu memlekette bunların kuracağı bir koalisyon memleketi üç ayda batırır, bitirir, tüketir. Memleketi tamamıyla bir kaosa sürükler, bunu net olarak söylüyorum. Vizyon, misyon, öngörü yok, bir hazırlık yok, seçim beyannameleri ortada bu adamların gelse ne olacaklar.

Bu AK Parti düşmanlığı ve bir araya gelmezlerin, ne kadar bize olan kini varsa birilerinin burada birleşiyor. HDP’nin barajı aşmamasını isterken kendi oyu değil, tamamen bu şekilde verilen.Sandıktan çıkana elbette ki diyecek bir şey yok, o ayrı bir mesele tabii ki yasa vardır. Batı’daki ve Doğu’daki söylemleri hiçbir zaman aynı değil.

‘DEMİTAŞ BUGÜN SAYEMİZDE SİYASET YAPIYOR’

Şu anda şişirilmeye çalışılan bir HDP’yi görüyorsunuz. HDP hakikaten bir Kürt hareketinin başı mıdır? Diyelim öyle gösteriyor kendini, ama ben 13 yıl Anayasa Komisyonu Başkanlığı yaptım, Güneydoğu’ya imkan sağlayan bir yasada biz HDP’yi yanımızda görmedik. Evet oyunu kullanmadılar ya da gelmediler.

Neyin kavgasını veriyorsunuz, bugün Demirtaş siyaset yapıyorsa bizim sayemizde yapıyor, teşekkür etsin evvela. Buna borçlu. Leyla Zana döneminde ilk harekette , kollundan tutup götürdüler.

Bugün eğer sokakta rahat gezebiliyorsa Türkiye’nin her tarafında, AK Parti’nin getirdiği demokrasi havasıdır bunlar, verilen yetkilerdir. ‘Ben Tayyip Bey’i  başkan yapmam’ ettiği lafa bak,sen kimsin?  Güya oradan oy toplayacak aklı sıra, son gülerde Doğan Medyası bunu popstar göstermeye çalışıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *