Tatilden dönüş çilesi başladı

Kurban Bayramı tatili için İstanbul dışına gidenlerin dönüş çilesi TEM otoyolunda sürüyor.

donus cilesi basladiKurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren vatandaşlar bayramın 4. günü dönüşe geçti. TEM otoyolunda her bayram yaşanan manzaraların tekrarlanmasına sebep olan tatilciler trafiği felç etti. Uzunluğu 50 kilometreye ulaşan araç kuyrukları oluşan TEM otoyolunda, geçirdikleri bayram tatilinden İstanbul’a dönen vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

Özellikle TEM otoyolunun Gültepe Tüneller mevkisinde yolun iki şeride düşmesi, zaten yavaş akan trafiği daha da olumsuz etkileyerek kuyrukların uzamasına sebep oldu. D-130 karayolunu kullanarak Bursa yönünden gelen araçların İzmit’ten TEM otoyoluna katılmasıyla iyice artan trafik yoğunluğunda, araçların ilerleme hızı saatte 10 kilometreye kadar düşerken, bazı yerlerde trafiğin durduğu gözleniyor. Yoğun trafik içerisinde yaşanan trafik kazaları trafiği felç ederken, kaza yapan vatandaşlar emniyet şeridinde polis ekiplerinin gelmesini bekliyor.

TEM otoyolu Ankara istikametinde akıcı bir trafik gözlenirken, polis ekipleri yaşanabilecek olası sıkıntılara karşı otoyolda sürekli ring halinde önlemler alıyor. Yaşanan trafik yoğunluğunun bu gece de devam etmesi bekleniyor.

İSKELELERDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Kurban Bayramı’nın son gününde dönüşe geçen tatilciler, Lapseki-Gelibolu ile Çardak-Gelibolu feribot iskelelerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde kurban bayramı sonrasında tatilcilerin dönüş çilesi başladı.

Lapseki-Gelibolu ile Çardak- Gelibolu feribot seferlerini kullanarak Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmek isteyen tatilciler kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu. Lapseki ilçesinden geçen Bursa-Çanakkale kara yolu üzerinde tek şeridi işgal eden tatilciler gemi sırası bekliyor. 3 gemiyle sefer yapan Gestaş A.Ş. oluşan yoğunluk sebebiyle gemi sayısını artırdı.

Araç kuyruğunda bekleyen vatandaşlar, güzel havayı fırsat bilip kordonda denizin keyfini çıkarıyor. Zabıta ekipleri ve trafik polisleri araç kuyruğunu eritmek için büyük gayret sarf ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir