Taksicilerden zam eylemi

Kartal’da bir araya gelerek eylem yapan taksiciler, artan yakıt fiyatları ile VIP ve filo taşımacılığını bir basın açıklaması ile protesto etti.

Taksicilerden zam eylemi

VIP ve filo taşımacılığına karşı ve artan yakıt fiyatlarını protesto etmek isteyen yaklaşık 200 taksici, saat 10.00 sıralarında Kartal meydanında toplandı. Otomobillerinin antenlerine siyah kurdele takan ve camlarına ‘VIP ve filo taşımacılığına hayır’ yazılı bildiriler yapıştıran taksiciler, pankart ve dövizler açtı. Grup, geçtiğimiz günlerde kullandığı taksinin bagajında öldürülmüş olarak bulunan Harun Ömür için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra grup adına basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını okuyan Kartal Taksi Durakları Derneği Başkanı Kadir Ardıç, kamuoyuna sorunlarını duyurmak için toplandıklarını kaydederek, sorunlarına karşı duyarsız taksi odalarını kınadıklarını söyledi. VIP ve filo taşımacılığının yasal olmadığını ve işlerinin düşmesine neden olduğunu ileri süren Ardıç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin buna engel olmalarını istedi. Artan yakıt fiyatları nedeniyle de zor duruma düştüklerini kaydeden Ardıç, taksi ücretlerine de yüzde 25 oranında zam yapılmasını istedi.

Basın açıklamasının ardından taksiciler, araçlarına binerek bir süre Kartal’da dolaştı. Tepkilerini dile getirmek için zaman zaman korna da çalan taksiciler, daha sonra dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88 − = 83