Suriyeli sığınmacı sulama kanalında boğuldu

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak ailesiyle Adana'ya gelen üniversite öğrencisi, sulama kanalında boğuldu

Suriyeli sığınmacı sulama kanalında boğulduSuriye'deki iç savaş nedeniyle 6 gün önce ailesiyle Adana'ya gelen üniversite öğrencisi, yüzmek için girdiği sulama kanalında akıntıya kapılarak boğuldu.

Suriye'nin İdlib kentinden ailesiyle Adana'ya geldikten sonra merkez Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde kiraladıkları evde oturan Muhammet El İbrahim (23) ve kardeşi Hüseyin El İbrahim (21), evlerinin yakınından geçen Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına girdi.

Bir süre kanalda yüzen iki kardeşten Hüseyin El İbrahim, akıntıya kapılarak kayboldu. Ağabey Muhammet El İbrahim'in yardım istemesi üzerine polis ekipleri kanalda arama çalışması başlattı.

Sualtı Grup Amirliği'ne bağlı ekiplerin de katıldığı çalışmada sonuç alınamayınca su akışı kesilerek debi düşürüldü. Hüseyin El İbrahim, suya girdiği yerden 5 kilometre aşağıda boğulmuş olarak bulundu.

Gencin cesedi, incelemenin ardından Adana Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Anne Rakiye (45) ve baba Yusuf İbrahim (50), cenazeyi teslim almak için hastane morguna geldi. Acılı anne, "Suriye'de Esed askerleri yakaladıkları muhalifleri öldürüyordu. Evleri yıkıp, eşyaları gasp ediyorlardı. Kaçmasaydık orada öldürülecektik. Savaştan kaçarak Türkiye'ye geldik ama oğlum boğularak hayatını kaybetti" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir