Şüpheli şahsın çantasından uzun namlulu silah çıktı

Sırtındaki çantada uzun namlulu silah taşıyan bir şahsın motosikletle AK Parti Genel Merkez yakınlarında dolaştığı ihbarını alan polis, alarma geçti. Kısa süre sonra yakalanan şahsın çantasındaki uzun namlulu silahların paintball oyunu için kullanılan silahlar olduğu anlaşıldı.

Şüpheli şahsın çantasından uzun namlulu silah çıktıPlakasız kırmızı motosiklet kullanan bir şahsın sırtındaki çantada uzun namlulu silah taşıdığı ihbarı, öğle saatlerinde Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne ulaştı. Alarma geçen polis ekipleri, ihbarın yapıldığı AK Parti Genel Merkez civarında yoğun güvenlik önlemi aldı. Kısa süre önce AK Parti ile Adalet Bakanlığı'na yapılan saldırıları dikkate alan ekipler, genel merkez çevresinde teyakkuza geçti. Genel merkeze çıkan ana ve ara arterlere ekipler sevk edildi. Polis telsizinden yapılan anonsta ise ekiplerin dikkatli olmaları ve kendi can güvenliklerini ön planda tutmaları istendi.

Yapılan çalışmaların ardından motosikletli şahıs, Hacettepe Üniversitesi yolunda trafik ekipleri tarafından durduruldu. Olay yerine hemen asayiş ekipleri gönderildi. Şahsı etkisiz hale getiren emniyet güçleri, şüphelinin sırtındaki çantada bulunan uzun namlulu silahları inceledi. İnceleme sonucunda şahsın 'paintball' oyun alanında çalıştığı ve yanındaki silahların da oyunda kullanıldığı anlaşıldı. Motosikletin plakası ise yine sırt çantasında çıktı. Silahlar, şahsın kapalı bir araçla gelip alması için polis aracıyla karakola götürüldü. Motosikletli şahıs da polisin arkasından karakolun yolunu tuttu.