Suikaste kurban giden Medet Ünlü toprağa verildi

ANKARA'da silahlı saldırıda öldürülen Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu işadamı Medet Ünlü, memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde düzenlenen toprağa verildi.

Suikaste kurban giden Medet Ünlü toprağa verildiAnkara'da Çarşamba günü bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Medet Ünlü'nün cenazesi, dün Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından gece geç saatlerde memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ne bağlı Çardak Beldesi'nde getirildi. Gece boyu taziyelerin kabul edildiği beldede, bugün cuma namazının ardından Medet Ünlü'nün doğduğu evin bahçesinde tören yapıldı.

Törene Ünlü'nün eşi Leyla, oğlu Mansur, kızları Zalina ve Belida ile yakınları, Çeçen Dernekleri Federasyonu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yakınları, tören sırasında Çeçenistan bayrağı sarılı olan Medet Ünlü'nün tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Ünlü'nün tabutu daha sonra törene katılanlar tarafından tekbirler eşliğinde mezarlığa götürüldü.

Ellerinde Türk ve Çeçen bayrağı taşıyarak tekbirler eşliğinde gelinen mezarlıkta cenaze namazı kılındı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Medet Ünlü, aile mezarlığına defnedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir