STV, haberi böyle çarpıtıp seyircisini aptal yerine koydu

Başbakan Erdoğan, cemaate yakın bir televizyon kanalında yayınlanan "Nevşehir mitinginde bir kadını fırçaladığı" yönündeki habere sert tepki gösterdi.

carpitma habere basbakan'dan sert tepki

Partisinin Malatya mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan, habele ilgili sert konuştu. Erdoğan, yerel seçim durağı Malatya'da konuştu. Erdoğan, konuşmasında "Bunlar cemaat değil, örgüt" sözleriyle" cemaati eleştirdi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Başbakan Niğde'de kendisine itiraz eden bir kadını tersledi diyor. Bunlara cemaat demeyin. Bunlar örgüt. Diğer cemaatlara hakaret etmiş olursunuz. Neymiş dedim, videosunu açıp baktım. Bir Anadolu kadını bana isyan etmiş bende ona ‘Hangi yüzle buraya geldin' demişim. Haberi böyle veriyorlar. Bu işin aslı nedir diye düşündüm. Orada bazı ablaların kapıları dolaşıp, AK Parti'te oy vermeyin demesini duymuştum.

Eğer sizin kapınızı da gelirse, "sen hangi yüzle buraya geldin" diye sorun demiştim. Meğerse onu bunlar bu şekle dönüştürüyor. Ben şimdi Malatya'daki hanım kardeşlerime soruyorum, kapınıza geldiler mi? Bunlara ne yapıyorsunuz? Sen bu ülkede Ak Parti iktidarının yaptıklarını görmüyor musun? Bunlara bunu söylemek lazım. Sen bakan kör müsün? Senin kalbin mühürlenmiş hadi güle güle.

Senin hocan bizim ülkemizde benim kız yavrumun üniversiteye baş örtülü gitmesini engelleyen insandır. Onlarda bu tür fetvalar kolay. Alkol mü alacaksın, alabilirsin. Niye? Gaye için her şey meşrudur. Bir yere gelebilmek için her şey meşru. Bize omurgalı, adam gibi adam lazım.

İşte bunu almışlar "Başbakan mitingde bir kadına hakaret etti" diye haber yapıyorlar. Bu nasıl Müslümanlık? Sevgili Peygamberimizin en sevmediği şey yalandır. Bunlarda yalan, fitna var, fesat var. Bunların hiçbirinin Müslümanlık değeri yok. Yalan söylemek ne zamandan beri mübah, meşru oldu. Rüya görüyorlar bunlar. Pensilvanya'ya soruyorlar. Tweet atalım. Peygamber Efendimiz demiş ki tweet'leri iki katına çıkaralım. Soruyorlar, Sorunca Pensilvanya diyor ki, "evet çıkarın. Yalanları montajları 10'a katlayın" diye rüyanızda mı gördünüz? Biz belli kısım medyanın bu oyunlarını iyi biliriz. Çok gördük bu tuzakları. Hem Müslümanım diyeceksin hem de ekrana çıkıp yalan söyleyeceksin.

Hiç şaşırmadık. Bunlar değil mi? Peygamberimizi miraçtan inidirip kamyonete bindirenler. Ekrandan böyle yalan söylemiyorlar mı?"

Samandolu TV'nin AHLAKSIZCA HABER ÇARPITMASINI İZLEYİN

MONTAJ BAHÇELİ VERSİYONU (apo önderimizdir)

MONTAJ KILIÇDAROĞLU VERSİYONU (helal olsun başbakana)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

35 − 29 =