'STK’ların güçlü olması gelişmişliğin göstergesidir'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, bir ülkede sivil toplum kuruluşları ne kadar gelişirse, çok seslilik ve kendini ifade etme anlayışının o kadar gelişeceğini söyledi.

'STK’ların güçlü olması gelişmişliğin göstergesidir'

Boydak, “Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman sivil toplum kuruluşlarının geliştiğini görmekteyiz. STK’Ların güçlü olması gelişmişliğin de göstergesidir.” dedi. Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Hayırlı olsun temennisinde bulunmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş, “Kayseri Sanayi Odası’nın çalışmalarını her zaman takdirle izliyoruz. Odamız, şehrimizi en güzel şekilde temsil ediyor. Ufuk açıcı çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyor, yeni dönemde kendilerine başarılar diliyoruz.” diye konuştu. GESİAD’ın, Kayseri’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olarak faaliyetlerine devam ettiğini belirten KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, “Zaten baktığımız zaman arkadaşlarımızın bir çoğu ile beraber çalışıyoruz. Ayrımız gayrımız yok. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.” diye ifade etit.

Boydak, GESİAD’ın, özellikle dış dünyaya açılımla ilgili TUSKON ile beraber çok önemli faaliyetler yürüttüğünü dile getirerek, kendilerinin de Kayseri Sanayi Odası olarak bu tür faaliyetlere ellerinden geldiği kadar destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının kuvvetli olmasının, gelişmişliğin bir göstergesi olduğunu ifade eden Boydak, “Bir ülkede sivil toplum kuruluşları ne kadar gelişirse, çok seslilik ve kendini ifade etme anlayışı o kadar gelişir. Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman sivil toplum kuruluşlarının geliştiğini görmekteyiz. Biz de Türkiye olarak bu konuda emin adımlarla ilerleme sağlıyoruz. Bu manada GESİAD’a teşekkür ediyoruz. Ben bu vesile ile tüm üyelerimizin ve hemşehrilerimizin mübarek Ramazan aylarını kutluyorum. Ağız tadı ile kazasız belasız, güzel bir Ramazan geçirmelerini, hem Kadir Gecesi'ne hem de Ramazan Bayramı’na kavuşmalarını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.