SSK İşlemleri Bir Adreste

sigorta-sorgulamaSSK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüz dünyasında büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji neticesinde artık insanlar çok daha çok daha kolay bir şekilde ve çok daha hızlı bir şekilde interneti kullanabilme imkanına sahip olabilmektedir.

Ülkemizde internet üzerinde yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları sayesinde vatandaşlar SSK ile ilgili olan pek çok işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu uygulaması olan E-SGM uygulaması üzerinden vatandaşlar SSK sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Ayrıca E-SGM uygulaması sayesinde vatandaşlar sigorta sorgulama işlemlerini şifresiz olarak gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Günümüz dünyasının teknolojik açıdan gelmiş olduğu seviye sayesinde internet insanların yaşamları içerisinde pek çok alanda büyük kolaylıklar sunmakta olan hizmet ve olanakları insanlara ulaştırmaktadır.

Bu noktada günümüz dünyasının büyük bir hız ile gelişmekte olan teknolojisinin neticesinde artık ülkemizde vatandaşlara hizmet vermekte olan tüm devlet kurumları interneti çok daha sık ve çok daha aktif olarak kullanmaya başlamıştır. Bu noktada bu devlet kurumlarının başında gelmekte olan Sosyal Güvenlik Kurumu internet üzerinde yer almakta ola birbirinden farklı niteliklerde uygulamalar sayesinde günümüz dünyasının modern ve teknolojik hizmet anlayışı çerçevesinde vatandaşların SSK ile ilgili olan her bir işlemini internet üzerinde çok kısa süreler almakta olan işlemler ile gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamaktadır.

Günümüz dünyasında SSK ile ilgili işlemlerin internet üzerinden gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayacak pek çok Sosyal Güvenlik Kurumu uygulaması bulunmaktadır. Bu noktada internet üzerinde yer almakta olan bilgilendirici ve yönlendirici olarak SSK uygulamaları ile ilgili bilgi paylaşımları yapılmaktadır. Bu sayede insanlar çok daha kısa bir süre içerisinde internet üzerinden SSK ile ilgili işlemlerini nereden, hangi uygulamayla ve nasıl gerçekleştirebileceği konusunda bilgi edinebilme olanağına sahip olabilmektedirler. Günümüzde artık internet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması üzerinden vatandaşlar SSK sorgulama işlemlerini nasıl gerçekleştirebilecekleri konusunda kolay bir şekilde en doğru bilgiyi edinerek sadece birkaç dakika içerisinde işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Bu noktada E-SGM uygulaması üzerinden SSK sorgulama işleminin şifresiz olarak gerçekleştirilebilmesi nedeni ile kişilerden başka kimsenin bilemeyeceği niteliklerde bir takım şahsi bilgiler talep edilmektedir. Bu noktada SSK sorgulama işlemi için E-SGM uygulaması üzerinde vatandaşların öncelikli olarak T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası bilgilerini girmesi gerekmektedir. Daha sonra ise aynı sayfa içerisinde yer almakta olan güvenlik kodunu da girdikten sonra sorgula sekmesine tıklanması gerekmektedir.

Böylece açılan sayfa içerisinde öncelikli olarak sağ kısımda yer alan liste içerisindeki tescil kaydı tespiti sekmesine ve daha sonra tescil kaydı tespiti 4A sekmesine tıklanarak SSK sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede SSK sorgulama işlemi ile vatandaşlar sadece birkaç dakika içerisinde sigortalılıkları ile ilgili olarak en güncel, en detaylı ve en doğru bilgileri edinebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Günümüzde internet üzerinde yer almakta olan devlet sistemlerinden bir tanesi ve en büyüğü olan E-Devlet sistemi üzerinden de günümüzde vatandaşlar sigorta sorgulama işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu noktada günümüzde EDevlet sistemi üzerinden sigorta sorgulama işlemi gibi diğer tüm işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için öncelikli olarak E-Devlet şifresi alınması gerekmektedir. Günümüz dünyasında internet üzerinde yer almakta olan E-Devlet sistemi üzerinden sigorta sorgulama işlemleri için vatandaşların öncelikli olarak en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi alması gerekmektedir.

Daha sonra ise T.C. kimlik numaraları ve E-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sigorta sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler. Bu noktada açılan sayfa içerisinde e-hizmetler sekmesine tıkladıktan sonra devler kurumları arasında SGK’ nın bulunması ve altında yer alan 4A kategorisinde yer alan hizmet bilgisi sekmesine sigorta sorgulama işlemi için tıklanması gerekmektedir.

SSK hizmet dökümü – TC kimlik No ile şifresiz sorgulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir