SSK işlemleri, tek çatı altında toplandı

SGK İşlemlerimi En Kolay Nasıl Gerçekleştirebilirim?

ssk-sorgulamaGünümüz dünyasında teknoloji oldukça büyük bir hız ile gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Artık insanlar pek çok alanda pek çok kolaylık ve yenilik elde edebilme olanağına sahip olabilmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları sayesinde artık vatandaşlar internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde SGK ile ilgili işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Bu noktada vatandaşlar SSK ile ilgili işlemlerini oturdukları yerden daha kolay ve daha hızlı gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Ayrıca vatandaşlar internet üzerinden SSK sorgulama işlemlerini, yine Sosyal Güvenlik Kurumu uygulama ve sistemlerini kullanarak sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Ülkemizde internet üzerinden en aktif olarak hizmet vermekte olan devlet kurumlarının başında gelmekte olan Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşların hizmetine sunmakta olduğu pek çok uygulama ile vatandaşlar SGK ile ilgili olan işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan SGK ile ilgili işlemlerini sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilme olanağı vatandaşların hizmetine sunulmaktadır.

İnternet üzerinde yer almakta olan bu SGK uygulamaları vatandaşların işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerinde oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Vatandaşların SGK ile ilgili olan işlemlerini eski dönemlerde kurum binasına giderek oldukça uzun vakitler sürmekte olan sıra bekleme derdine katlanmak mecburiyetinde kalmaktadır. Ancak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde internetin her nokta içerisinden kolay bir şekilde erişim sağlanabilmesi Sosyal Güvenlik Kurumu işlemlerinin her daim oturulan yerden basitçe gerçekleştirebilmesine imkan tanımaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olarak sigortalı bilgileri hakkında yapılacak başta sorgulama işlemleri olmak üzere internet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması ile çok daha hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vatandaşlara sunulan sorgulama sistemine ulaşarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için vatandaşların öncelikli olarak internet üzerinde yer almakta olan konu ile ilgili web sitelerini ziyaret ederek ilgili konuyla ile ilgili verilmiş olan nasıl yapılır, nereden yapılı ve neler gerekli gibi bilgilerinin altında yer almakta olan uygulama bağlantısını tıklayarak işlemlerini çok daha hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

Günümüzde artık internet üzerinden çok daha hızlı ve kolay bir şekilde SSK işlemleri şifresiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu noktada internet üzerinden SSK sorgulama işlemlerini şifresiz olarak gerçekleştirebilmek için E-SGM uygulamasının kullanılması gerekmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması üzerinden işlemin şifresiz olarak gerçekleştirilebilmesi nedeni ile kişilerde kendilerinden başka kimselerin bilemeyeceği niteliklerde şahsi bilgiler istenmektedir.

Bu noktada SSK sorgulama işleminin şifresiz olarak internet üzerinden gerçekleştirilebilmesi için vatandaşların nüfusa kayıtlı oldukları il, doğum tarihleri, cilt numaraları ve T.C. kimlik numaralarını girmeleri gerekmektedir. Daha sonra ise güvenlik kodunu da girerek sorgula sekmesine tıklanması gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından SSK sorgulama işleminin ikinci etabında açılan sayfa içerisinde sağ kısımda yer alan seçenekler arasından tescil kaydı tespiti sekmesine tıklanması gerekmektedir.

Bu sayede açılan alt kategoriler içerisinden tescil kaydı tespiti 4A seçeneğine SSK sorgulama işlemi için tıklanması gerekmektedir. Bu sayede vatandaşlar SSK sorgulama işlemlerini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirerek sigortalılıkları ile ilgili en güncel bilgileri alabilme olanağına sahip olabilmektedir. Vatandaşlar internet üzerinden SSK ile ilgili daha pek çok işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

İnternet üzerinde yer almakta olan SSK uygulamaları vatandaşların kurum ile ilgili olarak gerçekleştirmek istedikleri işlemlerine yönelik olarak farklı özellikler taşımakta ve farklı işlevsellikleri bulunmaktadır. Bu sayede vatandaşlar sadece sigortalılıkları ile ilgili değil emeklilik, ödenek ve SSK işlemleri gibi çok daha geniş bir yelpaze üzerinde olanak sahibi olabilmektedir.

SSK hizmet dökümü – TC kimlik No ile şifresiz sorgulama

SSK işlemleri, tek çatı altında toplandı” üzerine bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir