SSK HİZMET Dökümü - Şifresiz TC kimlik No ile sorgulama


Hizmet dökümü sorgulama işlemi için artık SSK'da e-devlet şifresi şart değil. Sadece TC KİMLİK NO ile giriş yapmak yeterlidir.

ssk-sifresiz-hizmet-dokumu

Hepimizin bildiği üzere, Türkiye'deki 3 önemli Sosyal Güvenlik kurumu olan emekli sandığı, ssk ve bağkur kurumlarıSGK adıyla  tek bir çatı altında birleştirilmişti.

SSK Hizmet dökümü sorgulama işlemi'ni şu yollarla yapmak mümkün:

  • e-devlet sisteminden yararlanma,
  • SGK internet sitesinden yararlanma,
  • TC kimlik No ile SSK Hizmet dökümü sorgulama motorundan yararlanma.

Şu anda SSK Hizmet dökümü ve 4A çıkartma işlemini şu 2 yoldan biriyle yapmak mümkün:

  1. E-devlet şifresi ile alıp giriş yaparak,
  2. SGK sitesinden şifresiz giriş yaparak.

Bu iki yoldan en pratik olanı, aşağıdaki E-SGM hizmet sorgulama ekranı formu yardımıyla 2. metodu kullanarak sorgulama yapmaktır.

SSK Hizmet dökümü nasıl alınıyor?

Daha önce sadece e-devlet şifresi ile verilen SSK hizmet dökümü'nü almak artık o kadar da zor değil.

2013 yılına girerken oluşturulan yeni sistemde artık vatandaşlar;  kişinin baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, aile sıra no ve tc kimlik bilgileri ile kolayca SSK Hizmet dökümü sorgulama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

SSK hizmet dökümü nasıl alınır diye dert etmenize gerek kalmadı. Aşağıdaki araçtan kolayca SSK hizmet dökümü sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki SSK hizmet dökümü sorgulama aracında, formdaki alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurup sorgula butonuna basarak, hizmet dökümü 4A'ya ulaşınız ve diğer işlemlerinizi tamamlayınız.

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) NEREDEN ve NASIL alınır?

Üstteki SGK sorgulama aracı sayesinde ssk hizmet dökümü sorgulama işlemini TC kimlik numarası kullanarak basit bir şekilde sizlere sunduk. Böylece SSK Hizmet dökümünü nasıl alırım? SSK Hizmet dökümü nasıl sorgulanır? gibi sorularınız cevap bulmuş olacaktır.

SGK ve SSK primini sorgulamak kaç iş günü primini öğrenme, SGK prim sorgulama,SSK Hizmet Dökümü Sorgulama, SSK tüm Sorgulamalar, SSK gün sorgulama, SGK Hizmet Dökümü alma ve öğrenme sayfası. SSK Sicil No Sorgulama, SSK Prim Sorgulama, SSK Emeklilik Yaşı Hesaplam, SGK-SSK primi sorgula, SGK primi öğren.
SSK HİZMET Dökümü - Şifresiz TC kimlik No ile sorgulama” üzerine 6 düşünce

  1. Resmi YokNilgün

    SSK’nın kendi sitesi bazen yoğunluktan açılmıyor. Buradan rahatça kullanabiliyorum.. Çok teşekkürederim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>