SSK Hizmet Dökümü Sayfası neden açılmıyor?

SGK'nın HİZMET DÖKÜMÜ alma sayfasına gelen vatandaşlar şok oluyor. Çünkü bakım çalışmaları yapıldığı gerekçesiyle esgm sayfası açılmıyor ve artık e-devlet üzerinden hizmet verilmeye başlandı.

Son günlerde site ziyaretçilerimizden oldukça yoğun bir şekilde mesajlar aldık. “esgm.sgk.gov.tr” adresinin açılmadığını gören vatandaşlar, sgk hizmet dökümü alma ve diğer tüm SGK uygulamalarında sorunlar yaşadıklarına dair şikayet mesajları gönderiyor.

Sosyal Güvenlik Kurumun web sitesinde son günlerde yaşanan teknik sorunlar sebebi ile vatandaşlar hizmet dökümlerine erişmede problemlerle karşılaşarak mağduriyet yaşıyorlar. Bu sorun, SGK’nın resmi sayfasının sadece e-hizmet bölümünde yaşanmaktadır.

Hizmet Dökümü için Erişim problemiyle ilgili SGK’dan Açıklama

SGK’nın yaptığı açıklamaya göre e-Hizmetler bölümü, sistem çalışması nedeniyle bakıma alınmıştır. Bakım ve iyileştirme çalışmaları bitinceye kadar hizmetlerinizi e-Devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Kamuoyuna duyurulur.

Hizmet Dökümünü nasıl alabilirim?

SGK’nun e-hizmetler bölümü bakıma alındığı için sistem girişi bu süreçde e-Devlet üzerinden yapılacaktır. Tüm sgk sorgulamalarını ve işlemlerini aşağıdaki linkleri tıklayarak yapabilirsiniz.

e-Devlet şifreniz yok ise öncelikle PTT’den e-devlet şifresi alınız. Web sayfamızda daha önce e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? konusunu ele almıştık.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dijital platformdaki popüler hizmet uygulaması E-SGM uygulamasında bakım çalışmaları gerçekleştirmekte olduğundan geçici bir süreliğine uygulamaya erişim sağlanamıyor.

E-Devlet sistemi üzerinden kolay ve güvenli:

Sigorta mükelleflerinin SGK sigorta sorgulama işlemlerini e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Sigorta mükellefleri dijital platform üzerinde bulunan e-Devlet sistemi üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde sigortalarının en yeni ve en güncel bilgilerini öğrenebilme fırsatı sağlıyor.

Bu sayede vatandaş, artık Sosyal Güvenlik Kurumu’nun il ve ilçelerde bulunan kurum binalarına gitmek zorunda kalmadan 7 gün 24 saat güvenli bir şekilde online olarak sigortalarının güncel bilgilerine erişim sağlayabilme fırsatına sahip olabiliyor.

Dijital platform üzerinde yer alan e-Devlet sistemi üzerinden SGK sorgulama işlemlerini yapılabilmesi için e-Devlet sistemine giriş yapılması gerekiyor. Sigorta mükellefleri dijital platform üzerinde yer alan turkiye.gov.tr adresinden erişim sağlayabildikleri sisteme giriş ekranından ‘e-Devlet şifresi ile giriş’, ‘mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ ve ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ giriş yöntemlerinden birisini kullanarak sisteme giriş yapabiliyor. E-Devlet sistemine giriş işlemleri esnasında vatandaşların en çok kullandıkları giriş yöntemlerinin başında e-Devlet şifresi geliyor.

E-Devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden kimlik ibrazı ile cüzi bir ücret karşılığında alınabiliyor. Sigorta mükellefleri T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak, SGK sorgulama işlemlerini online olarak gerçekleştirebiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun e-Devlet sistemi üzerinde yer alan online hizmetlerine e-hizmetler sayfasından ulaşılabiliyor. Sigorta mükelleflerinin e-hizmetler sayfasında yer alan alfabetik sıralamalı kamu kurumları ve bu kurumların online hizmetleri içerisinden Sosyal Güvenlik Kurumu ve kuruma ait olan online hizmetlere ulaşabiliyor. E-Devlet SGK sorgulama işleminin bu aşamasında sigorta mükelleflerinin bağlı bulundukları sigorta koluna göre seçimlerini yapmaları gerekiyor.

SGK Hizmet Dökümü için;

e-Devlet SGK Sorgulaması için Tıklayınız

Bağkur Hizmet Dökümü için;

Bağkur Sorgulama İşlemi İçin Tıklayınız

Diğer İlgili Konular:

  • SSK Hizmet Dökümü e-Devlet
  • SSK Sorgulama e-Devlet
  • ESGM İl Seçilmiyor
  • Bağkur Hak Sahipliği Sorgulama
  • Bağkur Ödeme Dökümü

 

SSK Hizmet Dökümü Sayfası neden açılmıyor?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir