Son akaryakıt zamları: LPG, benzin, şimdi de motorin

Sürücülerin korkulu rüyası akaryakıt zamları durmak bilmiyor. LPG'ye zam, benzin'e zam derken şimdi de motorine zam geldi.

 lpg, benzin, simdi de motorin				Rafineri çıkış fiyatında dün akşam yapılan güncellemenin ardından akaryakıt dağıtım şirketleri, benzine litrede ortalama 10 kuruş zam yaptı. Bugün de motorin 8 kuruş zamlandı.

Ankara ve İstanbul’da litresi 4,47 lira olan motorin, 4,55 liradan satılmaya başladı. Akaryakıt ürünlerinin perakende satış fiyatları, dağıtım şirketlerinin maliyetine ve rekabet şartlarına, illere ve söz konusu şirketlere göre litrede birkaç kuruş farklılık gösterebiliyor.

Öte yandan, Ankara ve İzmir'de litresi 4,80-4,81 lira olan 95 oktan kurşunsuz benzin, 4,90-4,91 liradan satılmaya başlandı.

İstanbul'da ise 4,79-4,80 lira olan 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 4,89-4,90 liraya çıktı. Akaryakıt ürünlerinin perakende satış fiyatları, dağıtım şirketlerinin maliyetine ve rekabet şartlarına, illere ve söz konusu şirketlere göre litrede birkaç kuruş farklılık gösterebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde LPG'ye de rekor zam yapılmış ve fiyatlarda rekor artış olmuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *