Soğuk hava Doğu illerinde yaşamı olumsuz etkiliyor

Ardahan'da soğuk hava yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Doğu'da soğuk hava - Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 18 dereceyle Ardahan ve Kars'ta ölçüldü

Soğuk hava Doğu illerinde yaşamı olumsuz etkiliyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 18 dereceyle Ardahan ve Kars'ta ölçüldü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altında bulunan Doğu'da soğuk hava etkisini sürdürüyor.

Kar kalınlıkları Erzurum kent merkezinde 4, Palandöken Kayak Merkezi'nde 30, Konaklı'da 50, Kars'ta 1 ve Sarıkamış Bayraktepe'de 13 santimetre olarak ölçüldü. Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan ve Kars'ta 18, Erzurum'da 14, Ağrı'da 11, Erzincan'da 8, Iğdır'da 7 derece olarak kaydedildi. Günün en yüksek hava sıcaklıkları ise sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 8, Iğdır'da 5, Erzincan'da 2, Erzurum'da 2, Kars'ta 4 ve Ağrı'da 1 derece olması tahmin ediliyor.

Öte yandan Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır'da kar ve tipi dolayısıyla ulaşıma kapanan köy yolları, İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sonucu ulaşıma açıldı. Bu arada meteoroloji yetkilileri, soğuk hava nedeniyle buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda vatandaşları uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir