Siyasetçilerden Ahmet Türk'e başsağlığı

Torununu kaybeden Mardin Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk'e siyasetçilerden başsağlığı mesajı.

Siyasetçilerden Ahmet Türk'e başsağlığıMardin Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk, akciğer kanseri tedavisi görürken yaşamını yitiren 5 yaşındaki torunu Berhem Türk için Mardin'in Derik İlçesi'ne bağlı Atlı Köyü'nde taziyeleri kabul etti. Bu arada Türk'ü, aralarında Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdoaroğlu ve eski Başbakan Tansu Çiller'in bulunduğu çok sayıda siyasetçi telefonla arayarak başsağlı dileklerini iletti.

Mardin'in Derik İlçesi Atlı Köyü'nde torunu için taziyeleri kabul eden Ahmet Türk'e, kardeşleri ve ailesi eşlik ederken, taziye çadırı gelenlerle dolup taşıyor. Bugün BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve BDP'li bölge belediye başkanlarının da ziyaret ettiği Türk'ü çok sayıda siyasetçi ve bakan ise telefonla arayarak başsağlığı dileğinde bulundu, acısını paylaştı.

Torun acısı yaşayan Ahmet Türk'ü bugün TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakanlardan Tansu Çiller, bakanlar Mehdi Eker, Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda siyasetçi telefonla arayarak başsalığı dileğinde bulundu.

Taziye ziyareti için gelenler hem Kasrın içinde kurulan çadırda hem de Kasrın odalarında ağırlanırken, gelen misafirlere mıra, çay ve yemek ikramı yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir