Şile'de 2 günde iki kişi boğuldu

Ramazan Bayramı tatilini İstanbul'da geçirenlerin gözde yerlerinden biri olan Şile sahilinde son 2 günde iki kişi boğularak hayatını kaybetti. Kaybolan bir kişiyi ise arama çalışmaları devam ediyor.

Şile'de 2 günde iki kişi boğuldu

Ağva Mahallesi Kurfallı plajı mevkiinde dün akşam saatlerinde denize giren 58 yaşındaki Mehmet Cansever boğulmak üzereyken cankurtaran ekipleri tarafından sudan çıkartıldı. Şile Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Cansever, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Alacalı Köyü Taş İskele mevkiinde yine dün akşam saatlerinde denize giren, Sultanbeyli'den tatil için Şile'ye geldiği öğrenilen 16 yaşındaki Şahin Kocak, boğularak hayatını kaybetti.

Bugün sabah saatlerinde Ağlayankaya Kömür Ayazması mevkiinde denize giren 25 yaşındaki Mehmet Avcı da denizde kayboldu. Mehmet Avcı'yı arama çalışmaları devam ediyor.

Boğulma tehlikesi geçiren çok sayıda kişiye müdahale edildiğini belirten yetkililer, rüzgarlı hava ile denizde yüksek dalgalar oluştuğunu belirterek Kızılcaköy, Sahilköy, Doğancılı, Alacalı plajlarında denize girilmemesi konusunda uyarılarda bulundular. Cankurtaranların, güvenlik şeritlerinin olmadığı bölgelerde denize girilmesinin de yasaklandığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir