Sıfır arabada "sızdıran tavan" zaferini kazandı

Bir tüketici, 4 yıl önce satın aldığı yeni otomobilin tavanından su sızması üzerine tüketici mahkemesine açtığı davayı kazandı.

Sıfır arabada Güzin Koska, 2009'da aldığı yeni otomobilin şanzımanı bozulunca, şirkete tamir ettirdi. Bir süre sonra farlarda deformasyon olduğunu gören Koska, aracı şirkete götürüp, farların değiştirilmesini istedi.

Şirketin, tüketici kullanımından kaynaklandığını öne sürmesi üzerine Koska, konuyu Türketici Hakları Heyeti 'ne götürdü.

Heyet, tüketici lehine karar verince farlar değiştirildi. Güzin Koska, bu kez de aracın tavanından su sızdığını öne sürerek, yenisiyle değiştirilmesi talebinde bulundu. Şirketten olumsuz yanıt alınca Tüketici Mahkemesi'ne başvuran Koska, açtığı davayı kazandı.

Şirketin, Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'ne yaptığı itiraz da reddedildi.
Güzin Koska'nın eşi Sıddık Koska, sıfır kilometre aldıkları araçla ilgili sorun yaşadıklarını söyledi.

Aracın yenisiyle değiştirilmesi için verdikleri hukuk savaşını kazandıktlarını anlatan Koska, şunları kaydetti:

"Yeni araç alalım dedik, başımıza gelmeyen kalmadı. Aracın şanzımanı ve farları sorunlu, içine su alıyor. İkinci el alsaydık bu kadar sorun yaşamazdık. Bizi en çok şaşırtan, arabanın tavanından su alması. Yeni araba tavanından su kaçırır mı? Mahkemenin lehimizde karar vermesi bizi bir nebze de olsa sevindirdi ama hala sonuca ulaşmış değiliz. En kısa sürede aracın sıfır kilometresiyle değiştilmesini bekliyoruz. Değiştirimezse tekrar hukuki yollara başvuracağız."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 32 = 39