SSK hizmet dökümü nasıl alınır?

SGK hizmet dökümü almanın en kolay yolu, E-SGM uygulaması kullanmaktır. Aşağıda SSK hizmet dökümü nasıl alınır? soruna cevap vermeye çalıştık.

ssk-hizmet-dokumu-nasil-alinirGünümüz dünyasında çok daha popüler bir hale gelen internet sayesinde insanlar artık çok daha rahat bir şekilde günlük olarak geçekleştirmekte oldukları işlemlerinden resmi işlemlerine kadar pek çok işlemini sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu noktada internet üzerinde yer almakta olan SGK uygulamaları ile vatandaşlar kurumla ilgili işlemlerini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Bu noktada internet üzerinde yer alan E-SGM uygulaması ile SGK hizmet dökümü alma işlemi kolayca yapılabilmektedir. SSK hizmet dökümü alma işlemi E-SGM uygulaması üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından internet üzerinden hizmete sunulmuş olan E-SGM uygulaması sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde en güncel sonuçlar alabilecekleri SSK hizmet dökümü alma işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Vatandaşların SSK hizmet dökümü işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilmelerinin iki yolu vardır.

  1. Şifreli olarak girilebilen E-Devlet sistemi,
  2. Şifresiz olarak SSK hizmet dökümü alınabilen E-SGM sistemi.

İnternet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması sayesinde vatandaşlar şifresiz olarak SSK hizmet dökümü alma işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde oturdukları yerden gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu noktada internet üzerinde sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilmekte olan SSK hizmet dökümü alma işlemi için vatandaşların E-SGM uygulaması üzerinde kendisinden talep edilmekte T.C. kimlik numarası, nüfusunda yer alan cilt numarası, nüfusa kayıtlı olduğu il ve doğum tarihi gibi bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak girmesi yeterli olmaktadır.

E-SGM uygulamasına bu bilgiler sayesinde giriş yapan vatandaşlar daha sonra sorgula sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfanın sağ kısımda yer almakta olan sütun içerisinden hizmet bilgisi sekmesine ardından da 4A hizmet bilgisi sekmesine tıklayarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Günümüzde vatandaşlar artık SGK hizmet dökümü işlemini internet üzerinde yer almakta olan E-Devlet sistemi ile de gerçekleştirebilmektedir.

Ancak vatandaşların SGK hizmet dökümü ve sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmek için ilk olarak en yakın bir PTT şubesinden iki TL gibi uygun bir ücret karşılığında E-Devlet şifresi alması gerekmektedir. SGK hizmet dökümü alma işlemleri için vatandaşlar almış oldukları bu E-devlet şifresi ve kimlik numaraları ile sisteme giriş yapabilmektedir. Sisteme giriş yapan vatandaşlar SGK hizmet dökümü alma işlemlerini gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak üst kısımda yer almakta o olan benim sayfam sekmesine tıklayarak kendilerine özel olan sayfayı açmaları gereklidir. Ardından da vatandaşlar sayfanın sol kısmında yer almakta olan pencere içerisinde seçenekler arasından 4A hizmet bilgisi sekmesine tıklayarak SGK hizmet dökümü alma işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Günümüzde artık vatandaşlar internet üzerinde yer almakta olan E-Devlet sistemi üzerinden SGK ile ilgili olan başta sorgulama işlemleri olmak üzere pek çok işlemini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. İnternet üzerinden çok daha hızlı, çok daha modern ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmekte olan SGK ile ilgili işlemler için internet üzerinde E-Devlet sistemi ile E-SGM uygulamasının dışında Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları bulunmaktadır.

Bu uygulamalar sayesinde ülkemizde vatandaşlar SGK ile ilgili işlemlerini gün içerisinde diledikleri bir saatte, diledikleri yerden kolay bir şekilde internete erişim sağlayarak sadece birkaç dakika zaman harcayarak gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede insanlar SGK ile ilgili işlemleri için kurum binasına giderek uzun vakitler alan ve oldukça yorucu olan sıra bekleme çilesine katlanma mecburiyetinden kurtulabilmektedir.

 SSK hizmet dökümü – TC kimlik No ile şifresiz sorgulama

SSK hizmet dökümü nasıl alınır?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir