Seri katil Atalay Filiz yakalandı

3 cinayet, 1 kayıp zanlısı seri katil Atalay Filiz İzmir'in Menderes İlçesi'nde yakalandı.

atalay filiz yakalandiİstanbul ve Ankara’da öldürülen 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan Atalay Filiz, İzmir’in Menderes İlçesi’nde minibüse binerken yakalandı.

Tuzla’da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı, 2013 yılında da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı Ankara’da öldürdüğü iddiasıyla aranan Atalay Filiz’in, İzmir’e kaçtığı saptandı.

Geçen 29 Mayıs’ta İzmir’e gelen Filiz’in, Buca’da bir kafeteryada 4 saat kaldığı, ardından bir üniversite öğrencisinin evinde 30 ve 31 Mayıs geceleri kaldığı ortaya çıktı. Görüntülerin televizyonlarda yayınlanmasından sonra durumu fark eden kafeterya sahibi ile üniversite öğrencisinin verdiği bilgiler doğrultusunda, polisin araştırmalarına da yön verildi.

Atalay Filiz'in gözaltındayken çekilen ilk fotoğrafı.

MİNİBÜSTE YAKALANDI

Bu sabah Atalay Filiz'i minibüste gördüğünü söyleyen bir vatandaşın ihbarı üzerine harekete geçen polis, Atalay Filiz’i İzmir’in Menderes İlçesi’nde, Gümüldür'den bindiği minibüste yakaladı.

Gözaltına alınan Atalay Filiz, Gümüldür İlçe Emniyet Müdürlüğü're götürüldü. Filiz'in İzmir Emniyeti'ndeki ifade işlemlerinin ardından önce ilk iki cinayeti işlediği Ankara'ya, ardından da İstanbul'a götürüleceği belirtiliyor.

Yapılan bir ihbar üzerine polis ekipleri, İzmir'in Menderes İlçesi'ndeki bir parkta Atalay Filiz'i buldu. Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen kişinin, ilk olarak Atalay Filiz olup olmadığının belirlenmesi çalışması yapıldı. Çalışma sonucunda yakalanan zanlının Atalay Filiz olduğu doğrulandı.

Şu an Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan seri katil Atalay Filiz'in buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne oradan da sağlık kontrollerinin ardından İstanbul'a sevk edileceği öğrenildi. Ancak Filiz'in ne zamanİstanbul'a götürüleceği konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği, 'Seri katil' Atalay Filiz’in yemek alışkanlığını incelemiş ve Filiz'in günde bir öğün yemek yediğini tespit etmişti. Bu şekilde katil zanlısının yakalanmasının zorlaştığı açıklanmıştı. 27 Mayıs’taki Tuzla’da bir öğretmenin öldürülmesinden beri aranan Atalay Filiz, 2 gününü üniversite öğrencisi bir gencin İzmir Konak Yeşilyurt’taki evinde geçirdi.

Filiz, 31 Mayıs’ta Bodrum’a gideceğini söyleyerek evden ayrılmıştı. 31 Mayıs'taki görüntülerinden beri izini kaybettiren Filiz'in Yunanistan'a geçtiği iddia ediliyordu.

Atalay Filiz'i yakalatan şoför konuştu

3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz'i yakalatan dolmuş şoförü 41 yaşındaki Kenan Aka konuştu.

Kamyon şoförü olan Aka, üç aydır dolmuş şoförlüğü yapıyor. Aka, seri katil Atalay Filiz'in üç gün önce bir kez daha dolmuşuna bindiğini belirterek, şunları söyledi: "Dereköy yolunda polis ekip aracını gördüm. Onlara selektör yaktım. Polis, peşimize düştü sonra dolmuşu durdurdu. Polisin geldiğini görünce ayağa kalktı, inmek istedi ancak kapı kapalı olduğu için inemedi" dedi.

Atalay Filiz'i yakalatan şoför konuştu

Seri katil zanlısının yakalanmasını sağlayan, dolmuş şoförü 41 yaşındaki Kenan Aka, Menderes'in eskiden köy olan Bulgurca Mahallesi'nde yaşıyor. Kamyon şoförü olan Aka, üç aydır dolmuş şoförlüğü yapıyor. Aka, seri katil Atalay Filiz'in üç gün önce bir kez daha dolmuşuna bindiğini belirterek, şunları söyledi:

ORMANLIK ALANDAN GELMİŞ

"Üç gün önce de dolmuşa yanlışlıkla bindi. Dolmuşu Gümüldür'e gidiyor sandı. Develi Köyü'ne dönünce 'Ben burada ineceğim' dedi ve indi. Kendisini o zaman da tanıdım, ancak dolmuşta yanımda oturduğu için haber veremedim. O iner inmez jandarmaya ihbar ettim, yakalanamadı. Bugün de Menderes Barbaros Mahallesi'nde dolmuşu durdurdu. Araca bindiğinde perişan haldeydi. Terliydi, günlerdir yıkanmadığı belliydi. Elindeki poşette birkaç tane pet su vardı. Sakalları uzamıştı. 'Bu araç nereye gidiyor' diye sordu. 'Bulgurca'dan İzmir'e gidiyor' dedim. 'Kaç lira' dedi. 'İki lira' dedim, 'Param yok' dedi, 'Olsun geç' dedim. Dolmuşta iki kadın yolcu da vardı. Biner binmez pencere kenarına oturdu ve perdeyi kapattı. Dereköy yolunda polis ekip aracını gördüm. Onlara selektör yaktım. Polis, peşimize düştü sonra dolmuşu durdurdu. Polisin geldiğini görünce ayağa kalktı, inmek istedi ancak kapı kapalı olduğu için inemedi. Polis, ondan kimlik istedi, adının 'Ömer' olarak yazılı olduğu kimliği verdi. Polis hemen koluna kelepçeyi taktı ve götürdü. Ben hiç paniklemedim, korkmadım. Seri katili televizyon haberlerinden tanıyorum, her gün düzenli haber bültenlerini izlerim."

ÜZERİNDEN ÇIKANLAR IVIR ZIVIR DEĞİL


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir