Senaryo için alçaklara fırsat: Suruç saldırısı bahane..

Suruç’taki saldırıyı bahane eden teröristler, ülkenin huzurunu bozmak için provokasyonlara başladı. Tüm ülke kaosa çekilmek isteniyor.

suruc saldirisi ile birlikte dugmeye basildi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki kanlı saldırıyı fırsat bilen karanlık yapılar ikinci Kobani senaryosunu devreye sokmak için harekete geçti. İstanbul’da AK Parti Sancaktepe ilçe binasına bomba bırakılırken, Gazi Polis Merkezi uzun namlulu silahlarla tarandı.

Şırnak’ta ise bir uzman çavuş tartaklanıp aracı yakıldı. Algı operasyonları ile kitleleri sokaklara çıkarmaya çalışan örgütler eş zamanlı olarak önemli noktalara saldırmaya başladı. Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta Suruç'taki terör saldırısı bahane edilerek düzenlenen izinsiz gösterilere polis müdahale etti.

TÜM TÜRKİYE'DEN GENÇLERİN OLMASI...

Özellikle Suruç'taki yürüyüş hareketini seçen saldırganlar, Kobani için çalışma yapan 100 kişilik grupta her ilden insanın yer almasını da planlarına dahil ederek tüm Türkiye'yi sokağa dökmek ve kaos oluşturmak istedi.

MOLOTOF VE SES BOMBALI SALDIRI

Batman'da yolları trafiğe kapatmak isteyen gruplar olay yerine gelen polis ekiplerine taş ve havai fişekle saldırdı. Mardin'de ise bazı gruplar, molotof kokteyli ve ses bombalı eylem yaptı. Siirt'te de izinsiz gösteri yapan gruplar bir yolu trafiğe kapatmak istedi. Polisin müdahalesi sırasında yaşanan arbedede bir polis memuru göstericilerin attığı taşın başına isabet etmesi sonucu yaralandı. Adıyaman ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde de eylem düzenleyen gruplar, polise taş ve molotofla saldırdı. Nusaybin'de bir gösterici başından yaralandı.

UZMAN ÇAVUŞ LİNÇTEN KURTULDU

Şırnak'ta da izinsiz gösteri yapan yüzleri kapalı bir grup yolu trafiğe kapattı. Aracıyla göstericilerin arasında kalan bir uzman çavuşu tartaklandıktan sonra, otomobili molotofkokteyli atılarak ateşe verildi. Silopi'de de yüzü kapalı grup, barikat kurarak bir yolu trafiğe kapattı. Iğdır ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi arasında bulunan Pamuk Geçidi'nde askerlere PKK terör örgütü mensuplarınca ateş açıldı. Askerlerin karşılık vermesiyle yarım saat süren çatışma sırasında karayolu ulaşımı trafiğe kapatıldı. Diyarbakır'ın çeşitli bölgelerinde ateş yakarak, yol kapatan gruplar, polisle çatıştı. Kentin çeşitli bölgelerinden zaman zaman silah sesleri yükseldi.

TIR yakıp YOLCU OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜNÜ REHİN ALDILAR

İstanbul Alibeyköy'de ise 47L ve 47E hattında sefer yapan iki otobüs, Cengiz Topel Caddesi üzerinde, izinsiz gösteri yapan silahlı bazı kişiler tarafından durduruldu. 47L hattındaki otobüsün şoförünü araçtan indirerek, otobüsü yol ortasına çeken gruptakiler caddeyi trafiğe kapattı. Şoför kendisini silah tehdidiyle bir süre alıkoyan gruptakilerin elinden kaçarak kurtuldu.

AK PARTİ'YE BOMBA

AK Parti Sancaktepe ilçe binası yanındaki seçim karavanının altına bırakılan bomba, uzman ekiplerce imha edildi. İlçe binasının yanında bulunan partiye ait seçim karavanının altındaki paketten şüphelenen vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, caddeyi yaya ve araç trafiğine kapattı. Olay yerine gelen bomba imha ekiplerinin özel kıyafet giyerek müdahalede bulunduğu paketten, zaman ayarlı, basit düzenekli TNT patlayıcı çıktı. Uzman ekipler, bombayı fünye ile patlatarak etkisiz hale getirdi. Bombaya ait parçalar incelenmek üzere kriminal laboratuvarına gönderilirdi.

TRAKTÖR YAKTILAR

Diyarbakır Silvan'da, Suruç saldırısı bahanesiyle yapılan gösterilerde, traktör taşıyan tır ateşe verildi. Göstericiler, üzerinde 2 traktör bulunan bir tırı durdurdu. Sürücüsünü indiren göstericiler molotofkokteyli atarak aracı ateşe verdi.

POLİSE 10 KURŞUN

Gaziosmanpaşa'daki Gazi Polis Merkezi Amirliğine dün sabah saatlerinde silahla saldırı düzenlendi. Polis merkezi yakınlarındaki bir gecekondudan uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, polis merkezine 10 mermi isabet etti.

KELEŞLİ PROVOKATÖR

Suruç'ta ölen İsmet Şeker ve Cemil Yıldız'ın cenazeleri Atatürk Havalimanı'ndan aileleri tarafından teslim alındıktan sonra araç konvoyuyla Gazi Mahallesi'ne getirildi. Cenaze konvoyunu Gazi Mahallesi girişinde ellerinde kızıl bayraklar olan yüzlerce kişi karşıladı. Oluşturulan kortejin önünde ellerinde Kalaşnikof tüfek ve tabanca bulunan maskeli kişiler yürüdü. Kortej mahalleye girdiğinde kalaşnikoflulardan biri havaya seri atış yaptı.

Kaynak : Yeni Şafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.